Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

cekov avatar cekov 6 Точки

[Useful Info] За хората, които желаят да се упражняват ето Image-а на една виртуалка.

http://hydra.azilian.net/lsa-test.vdi

Свалете си го и се забавлявайте :)


1.  Поради някаква причина има проблем с конфигурацията на Grub-а, оправете я.
2.  Нямате root парола за този linux, сменете root паролата
3.  Направете файл /fs1 с големина 1GB
4.  Направете файлова система ext3 във файлът /fs1
5.  Монтирайте файловата система от /fs1 в /db
6.  Инициализирайте MySQL база данни в /db, СЛЕД като сте монтирали /fs1 вътре.
7.  Конфигурирайте MySQL сървъра да работи с тази директория(/db)
8.  Сменете shell-а на потребител news на /sbin/nologin
9.  Направете системен потребител wp1
10. Изтриите системен потребител JJtest
11. Променете home folder-а на user mysql на /db
12. Направете база данни wp1
13. Направете mysql потребител wp1 и му дайте пълни права върху базата данни wp1. Паролата му трябва да бъде 'okmijn'.
14. Стартирайте Apache
  Hint: след като го стартирате, може да използвате документацията му:http://localhost/manual/
15. Конфигурирайте Apache така, че да започне да обработва PHP-та.
16. Разархивирайте /root/wordpress.tar.gz в директория /home/wp1/public_html/wordpress
17. Конфигурирайте Apache-а с mod_userdir или VirtualHost така, че да може да отворите /home/wp1/public_html/wordpress през web
18. Конфигурирайте IP 10.8.0.___/24 на eth0, добавете default gw 10.8.0.1 и настройте 8.8.8.8 за DNS
19. Пуснете SSH service-а.
 

Тагове:
4
Linux Курсове 10/12/2014 00:48:06
hackman avatar hackman Trainer 72 Точки

Има ли някой който да се е пробвал до момента?

0
cekov avatar cekov 6 Точки

Аз се пробвах, изгубих си 1 ден за 50% решение :) но си струваше. Когато има реален проблем, мислиш по др. начин и търсиш решение, не четеш само манове (не казвам че не трябва да се четат) мисля, че трябва да направите още от тези за повече практика.

ПОЗДРАВИ

0
byclops avatar byclops 126 Точки

Аз се справих, но чат-пат ползвах google. Иначе някои от точките щяха да ми отнемат доста време, а с т. 15 вероятно нямаше да се справя.

0
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Това нарочно да го исках да го омажа така, няма да можех. 6 часа борба, на изпита ще видим дали ще стигне времето. 

0
georgy.nedyalkov avatar georgy.nedyalkov 103 Точки

Изпита ще представлява нещо подобно така ли?

И на изпита ще може ли да ползваме интернет?

EDIT:

Понеже виждам, че няма много голям интерес или просто не се пише в тази тема, аз имам един въпрос към hackman:

Може ли да споделяме "решенията по точките" с подробни обяснения, така че тези, които не са се справили с fix-ването на виртуалката да прочетат кое как се fix-ва с подробно обяснение, така поне мисля, че ако сами не са се справили ще добият 1 идея повече знания. Например:

1.  Поради някаква причина има проблем с конфигурацията на Grub-а, оправете я.

Отговор:

Проблема с Grub-а е следния...

За да го fix-нем е нужно да се направи...

и т.н.

Добре ли е като идея или всеки сам да си чупи главата? :)

0
05/12/2014 16:20:53
cekov avatar cekov 6 Точки

Това го намерих от друк такъв курс и реших да се пробвам. Това е бил изпитът доколкото разбрах

0
georgy.nedyalkov avatar georgy.nedyalkov 103 Точки

Да това май е бил изпита в Telerik.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.