Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

antoniyaatanasova avatar antoniyaatanasova SoftUni Team Trainer 53 Точки
Best Answer

Здравейте,

Може да споделите конкретно върху кои задачи имате затруднения, въпроси и неразбирателства и ще съдействаме.

1
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

Здравейте,

от упражнението за CSS:

з.1 - 4 и 6 тест

з.2 - 4-7 тест

з.3 - 2 тест

з.4 - 5-7 тест

0
antoniyaatanasova avatar antoniyaatanasova SoftUni Team Trainer 53 Точки

Задача 1-ва:

  • Очаква се да имате <article> и в него три параграфа (<p>)
  • Очаква се секцията Ви да има бял фон (background: white;)

Задача 2-ра:

  • Очаква се да използвате следния шрифт за целия документ (body) - 'Open Sans, sans-serif'
  • Очаква се article-a в header-a Ви да има следният цвят на рамка: border-color: #656565;

Задача 3-та:

  • Очаква се цвета на текста във всеки label да бъде - rgb(218, 217, 220)

Задача 4-та:

  • Очаква се да използвате следния шрифт за целия документ (body) - 'Open Sans, sans-serif',
  • Очаква се footer-a Ви да има фон в следния цвят - rgb(214, 116, 114);

При решението на другите задачи Ви съветвам да обръщате повече внимание на условията, тъй като там по-голямата част от тези дребни детайли са посочени.

3
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

Благодаря!

Ще ги прегледам отново нещата.

На пръв поглед имам разлики и в html-а.

1
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

Здравей отново :)

Коригирах нещата където трябваше съгласно насоките ти. Също прегледах отново условията, но с малки изключения съм ги спазил. Това е каквото ми гърми като тестове към момента:

з1 - 4ти тест –тук не разбирам кои са 3те параграфа.. При мен е body> section> 3x article>img, h2, 2x p (текст и автор). Пробвах няколко варианта, но не ми се получи.

з2 - 4,5,6 тест - тук извадих цвета на рамката отделно и ми мина 7ми тест, но останалите не. header> 2x article> h2,p 

з3 - 2 тест - тук цвета ми е правилен... не знам какво друго може да е.

з4 - 5 тест - тук бях объркал на хедъра цвета, но ми остана този тест.

0
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

Колеги пооправихме решенията.

Основна грешка беше че името на шрифта ми беше в кавички.

Джъджа явно чете CSS и гледа да е 1:1 като текст.

0
08/02/2019 13:04:43
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.