Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Panglot avatar Panglot 22 Точки

C++ към C#. Записки плюс demo.

Здравейте.
Учил съм C++, но сега за пръв път уча C#. Започнах да си водя нещо между записки и демонстрации, с разликите от C++. Като цяло това са мои размишления и наблюдения, но реших, че може да има подобни на моят случай и си струва да кача това което правя и да е полезно на някого.
Записките са във форма директно на код във Visual studio, който може да бъде компилиран и да работи и като демонстрация едновременно.
Не забравяйте преди да коментирате какво съм изпуснал, че това са лично мои наблюдения. Може да съм добавил елементарна информация, която просто съм забравил или да съм пропуснал витална информация която просто знам.
Надявам се да са ви полезни и ако има въпроси питайте.

 


Lesson 1 - Introduction
Lesson 2 - Data types and variables

Lesson 3 - Operators

Lesson 4 - Input Output

Lesson 5. - Conditional-Statements

Lesson 6. - Loops

Lesson 7. - CSharp-Advanced-Topics

7
Programming Basics
TsvetinaKoleva avatar TsvetinaKoleva 92 Точки

Благодаря за записките, на мен лично ми бяха полезни.
Бързо ще се ориентираш в C#, синтаксиса с C++ е аналогичен. 

Цък

1
Panglot avatar Panglot 22 Точки

О да, много бързо се ориентирам. Аналогията веднага става ясна и виждам разликите и добавените неща на момента. Като цяло изглежда по-улеснено от C++, с едно изключение. Четенето от конзолата.
C++                                   C#

int a;                             int a;

cin>>a;                        a=int.Parse(Console.ReadLine());

 

Струва ми се усложнено и тъпо да имаме само команди които могат да четат string или char. В C++ сме разисквали на дълго и на широко как се прави самият клас String като масив от char-ове и прочее. На някои места не ни позволяваха да използване string освен ако не сме си го написали а тук всичко е String. Както и да е, щом е така, така да е. :D

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ти добре, че не си писал на РНР. Да видиш как всичко може да е стрингове. Само, че хубавото там е, че ако няма експлицит кастинг, не си ограничен от никакви типове :)

0
Panglot avatar Panglot 22 Точки

Ха така ли е? Занимавал съм се малко с HTML но не и с PHP. Това което ме удиви е, че се води по-високо ниво език а има неща които са... меко казано непрактични. Console.Read() чете String но автоматично го конвертира на int без да те пита и приема само int... Сериозно?

0
Panglot avatar Panglot 22 Точки

Добавени и последните уроци. Някои неща може и да са изпуснати. Не сметнах за нужно да добавям класове тъй като няма да са нужни и не смятам, че биха били и полезни за изпита.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.