Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Donec avatar Donec 0 Точки

Избор - Lenovo Legion Y530 vs HP Pavilion Gaming 15

Привет,

 

Скоро започвам обучението си тук и като гледам ми се налага да си взема нов лаптоп. Дълго разглеждах но не успявам да се реша. Имам бюджет от 1600-1800 лв и си търся нов лаптоп. Спрях се на тези 2:

 

Lenovo Legion Y530:

  • NVIDIA GeForce GTX 1050Ti (4GB GDDR5)
  • 8GB 2666MHz (1x8GB) DDR4
  • HDD 1000GB 5.4krpm
  • SSD 250GB PCIe NVMe
  • i5-8300H 2.30 GHz up to 4.00 GHz, 8MB Cache (Quad Core)
  • 15.6" FullHD IPS Anti-Glare 1920x1080 Mate

HP Pavilion Gaming 15:

  • NVIDIA GeForce GTX 1050Ti (4GB GDDR5)
  • 8GB 2666MHz (1x8GB) DDR4
  • HDD 1000GB 7.2krpm
  • SSD 250GB PCIe NVMe
  • i5-8300H 2.30 GHz up to 4.00 GHz, 8MB Cache (Quad Core)
  • 15.6" FullHD IPS Anti-Glare 1920x1080 - 144Hz

 

И двата са с почти едни и същи параметри. Разлика има само при рефреш рейт-а на HP-то е 144Hz, HDD е 7.2krpm и е с 200лв по-скъп. Ако някой има един от двата или двата :D ще се радвам да пише позитиви и негативи. Кой бихте си взели и защо? Достатъчно мощни ли са за програмиране?


Благодаря и Поздрави,

0
Хардуер 01/02/2019 10:11:38
prohause avatar prohause 356 Точки

HP винаги са имали проблем с охлаждането. Не препоръчвам. 

1
VasilKotsev avatar VasilKotsev 830 Точки

И двете машини ще ти вършат работа за програмиране (само RAM-та може да се окаже проблем ако отвориш 2-3 идета и рънваш някакви сървъри, но пък може да се upgrade-не в последствие), вече ако искаш и игри да играеш се ориентирай към нещо по-силно... За екраните не мога да коментирам, защото не съм компетентен, но 144Hz едва ли ще ти трябва ако ще програмираш освен ако не си свикнал на такъв монитор защото всичко ще ти е много гладко. Лаптопи с хард диск избягвам защото обикновенно са бавни и бързо се скапват (особено 5400rpm моделите), не очаквай много от тях. Друг е въпроса и дали ще ти се налага често да пътуваш с такава машина защото не са от най-леките... Ако ще ги ползваш само за програмиране аз бих първо проверил дали може да се изключи dedicated GPU-то от  UEFI, или поне да ползва хибридната Optimus(Не знам това дали е актуално вече ?). Лично аз бих си взел някакъв ThinkPad с iGPU/AMD GFX, но те са по-скъпи.

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

ами аз изкарах целия курс ма обучение с едно Леново thinkpad 3240 много стабилни машини са Леново единствено, ссд му сложих. Ти тея машини който гледаш са си gaming/image процесинг ниво. С машина за около 600 лева  + едно ново ссд и ще си ок ако ти е само за програмиране. Ако искаш да правиш и разни други неща вече това е отделна тема.

Едва ли ще ти се налага повече от 1 иде и сървър да вдигаш едновременно те промениха тех модула.А и vs code и другите популярни са относително оптимизирани.

0
Knightwalker avatar Knightwalker 38 Точки

Обмисли добре.

Ако тепърва започваш, можеш да ползваш някой от свободните компютри в залата? Аз не бих си взел лаптоп специално за Programming Basics. Не си давай парите току така. Първо виж дали програмирането е твоето нещо, изкарай курса, ползвай компютрите в залата, а финалния изпит е от вкъщи, можеш да си ползваш личния компютър.

Или говориш за Тех Модул? И в двата случая го обмисли... Anyway:

  • GTX 1050Ti (4GB) (Перфектна карта за работа. За игри - не. Ще играеш всяка игра направена преди 2015 на макс, а всичко останало > градивно надолу. Примерно картата се товари при Witcher 3, на medium, на по големите и тежки участъци от света. Имал съм картата. Дефакто ако е само за работа е перфектна. Става и за Лига xD)
  • 8GB DDR4 (Повече в днещно време до 2021 не ти трябва)
  • HDD 1000GB (Супер)
  • SSD 250GB (Изгъзица която оскъпява с 100-200лв, но понеже е лаптоп... става)
  • i5-8300H (Аз лично бих си взел лаптоп с AMD процесор. Интел загинаха тая година. Отделно интелските са по скъпи с 200-300 лв, и по скапани)
  • 15.6" FullHD IPS Anti-Glare 1920x1080 Mate (Мониторите са хубави. Единият казваш че е 144hz, но си с тази видеокарта дори монитор до 75hz ще ти е идеален, понеже самата видеокарта няма да може да произвежда повече фрейм че да надхвърли тези 75hz. По скоро гледай дали ти пази очите, това е най-важното. Flicker-free, anti-glare и добри цветове.)
2
Donec avatar Donec 0 Точки

Благодаря за отговора

 

Имамо старо Lenovo G50 което умря преди 2 дни (стопих го от ползване) и за това си търся нещо за бъдеще. Ще го ползвам да програмирам и да играя ако имам време (Лига и WoW). Тежките сингълплеъри не са моето нещо за това избрах тази видео карта. Сега започвам Programming Basics но искам да се подсигуря и за бъдеще с добър лаптоп. Също така няма как да позлвам компютрите в залата защото не живея в София и обучението ще бъде онлайн. 

0
01/02/2019 12:09:12
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.