Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
BobyTopalova avatar BobyTopalova 25 Точки

Проблем

Здравейте, имам проблем с IDE- Code::B, промених неволно нещо в менюто . Деинсталирах / инсталирах на ново, но промяна няма, менюто ми Еdit е неактивно и CBlocks не работи. Моля, за  съвет. Какво не правя, както трябва?

Моля, имам да предавам , домашно и довечера имам упражнение. Исках да сложа снимка, но не успявам да я прикача.

Тагове:
0
C++ Advanced 05/02/2019 15:49:01
The_assassin avatar The_assassin 158 Точки

Опита ли Settings »» Compiler и там трябва да има един бутон „Reset defaults“?

1

Този бутон не е активен.

0
The_assassin avatar The_assassin 158 Точки

Последният бутон!?! Tова е странно!
Опитай също така в таба „Toolchain executables“ иам един „Auto detect“!

1

И това не  става, нещо тотално съм объркала.

0
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 105 Точки

Привет,

За последно инсталирах Code::Blocks преди 4 години така че има голям шанс да кажа някоя глупост.

Code::Blocks очаква да имаш инсталиран компилатор и да му посочиш в настройките къде се намира този компилатор.
Ти хубаво си преинсталирала Code::Blocks, но имаш ли инсталиран компилатор?
Гледайки грешката, която ти дава това изглежда да е проблема.

Това намирам в wiki-то на Code::Blocks как например да се сложим MinGW компилатор.
http://wiki.codeblocks.org/index.php/MinGW_installation

Поздрави

1

Благодаря, на всички, аз не успях да се справя със софтуера! До 12часа се опитвах, много нерви потроших. Дадох компютъра за преинсталация, пробвах всичко и с комилатор и тази версия, която не се инсталира, грешката по- горе продължаваше да се появява. Все едно се предаваше по рефереция :). На никой не го пожелавам, много е неприятно.

0

Пиша, продължение на тази тема, може да е от полза. https://forums.codeblocks.org/index.php?topic=3088.0

Дори и преинсталирането,на windows не ми помогна, остават едни  config file., които се създават от code blocks. Търсачката откри 83 файла, полвината от тях точно тези ,за който говоря(config.file). Те се намират в папка C:\User\AppData\CodeBlocks\config.file

Windows, прави една папка със страри програми Windiws.old. Изтрих тези файлове на ръка и пак преисталирах Code::Blocks, но и в момента работя на осакътена версия на Code Blocks

Колкото до компилатора на тази версия той се инсталира автоматично, проблема са тези конфигурационни файлове, който отават и запомнят всяка промяна.

Мислех за инсталация на друго IDE, приемам предложения, за лесно за инсталиране и безплатно такова. Все пак успях да си реша упражненията.

0
09/02/2019 10:05:48
kolioi avatar kolioi 567 Точки

Аз работя с MS Visual Studio. Community версията е безплатна и има всичко необходимо за този курс. За спешни случаи може да използваш online компилатори, като този сайт е един от най-добрите. Има повече от 30 различни езика, включително SQL и други скриптови езици. На С++ поддържа 46 различни версии на компилатори (gcc, clang и zapcc), библиотеки като Boost, Sprout, както и най-новите версии на компилатора (С++2а) Почти всичко, което се сетиш :)

2