Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Hristo13 avatar Hristo13 227 Точки

10. *LadyBugs - Java

Условие

Здравейте. Доста зациклих на тая задача и не можах да я докарам до над 30 точки. Може ли да ми погледнете кода и да ми кажете къде греша? Какви ли не случай пробвах с дебъгера и изглежда че работи, но в джъджа гърми run time error.

 

https://pastebin.com/ptzgiXhR

Тагове:
0
Fundamentals Module 09/02/2019 17:13:39
chaneto avatar chaneto -1 Точки

Аз също колега подобно на теб. Дори бих казал идентично решение със същите точки в джъдж. Имам чувството понеже съм зле с английския много, че не съм разбрал условието. 6 часа се мъча...

0
arjunah avatar arjunah 9 Точки

Здравей, доколкото виждам от кода ти, не взимаш предвид факта, че може да имаш вход от типа "3 right -4 ", т.е посоката да е дясно, но полетът да е отрицателен, т.е. наляво. Дава ти Runtime error, защото в такъв случай може да се окаже, че newPosition е < 0 и е извън field[]. По същия начин e и за "left".
Също, на места можеш да оптимизираш кода си, за да нямаш толкова прехвърляния от масив в масив и основният ти цикъл да е по-сбит и ясен.

Това е моето решение, ако искаш да си помогнеш с конкретен код:

Цък

 Успех!

 

0
10/02/2019 15:28:13
mimisimi avatar mimisimi 17 Точки

Здравей, погледни на края на записа от предното издание на курса . Човека (Мартин Паунов) обяснява доста добре как се решават "Kamino Factory" и  "LadyBugs".Може би ще ти помогне да си намериш пропуските.

0
Hristo13 avatar Hristo13 227 Точки

Благодаря за вниманието колеги. Гледах да избягвам array stream затова я карах с цикъл в началото. Преработих си кода и я докарах до 90/100. Сега ще погледна решението и видеото.

 

https://pastebin.com/S11uM3aw

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.