Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AjdanIsGod avatar AjdanIsGod 0 Точки

Упражнение:Условни Конструкции C#

Предадох като домашно задачата Scholarship във Judge , и ми дава 93/100 въпреки че и в двата случая на входно-изходни данни , резултатите ми са верни. Проблемът е във Test#10. Ето и PasteBin към кода ми: https://pastebin.com/raw/eypSn4Py 

Ще се радвам някой да ми светне къде бъркам! laugh

Тагове:
0
Programming Basics
DimitarVlaev avatar DimitarVlaev 91 Точки
Best Answer

Привет Колега,

Изпускаш случая, в който ученикът има право да получава и двата вида стипендии. Можеш да го вмъкнеш в първата if проверка по следния начин примерно:

if (income < minPayment && averageGrade >= 5.50 || income < minPayment && averageGrade >= 4.50)
            {
                if (averageGrade >= 5.50 && excellentSch >= socialSch)
                {
                    Console.WriteLine($"You get a scholarship for excellent results {Math.Floor(excellentSch)} BGN");
                }
                else
                {
                    Console.WriteLine($"You get a Social scholarship {Math.Floor(socialSch)} BGN");
                }
            }

Успех!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.