Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

[Homework] JavaScript Basics - Functions and Objects - November 2014

Здравейте, колеги!

Аз направих домашните от тази лекция и реших да ги споделя.

Github ref

Успях да реша и задачите от изпита, с изключение на първата... Дори авторското решение дава грешен резултат. Отказвам се! 3-та задача (Biggest Table Row) ми гори при един тест.... 90 точки са достатъчни ^_^

Задачите от домашното са много приятни за решаване!

2
JavaScript Fundamentals
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Ето и моите решения:

GitHub

ПС. На първа задача от изпитните са грешни тестовете в judge - той очаква за край на реда </td>, а вярното е </tr>. С </td> се вземат 100 точки.

2
ph.kolarov avatar ph.kolarov 63 Точки

Може ли някой да ми обясни какво се иска от 3-та задача, защото според мен правилния отговор е или 20 или 44...

0
19/11/2014 11:47:43

 Най-вероятно си забравил да отчетеш минуса в -99 и програмата ти отчита сумата от цифрите на числото като 0. :)

0
ph.kolarov avatar ph.kolarov 63 Точки

Друго имам предвид ...

 

Значи в програмата пише да се намери числото с най-голямата сума от числата в масива.

Ми при числата [33, 44, -99, 0, 20] най-голямата сума е 0+44 = 44; ,

а  0+(-99)=-99; е най малката сума ??? Къде Бъркам ?

Друг вариант е да нямаме право да въртим всички комбинации, а само съседните... в този случай 0+20=20;

0
19/11/2014 15:51:33

Има се предвид сумата от цифрите на всяко число ;)

0
19/11/2014 16:03:23
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Вчера ги направих почти на един дъх тези задачи; сториха ми се доста интересни. Ето кодът.

На 11-та не разбрах в началото условието (което е бая оклепано между другото, както и примерите), та направих и една функция да ми сортира хората по зададения критерии. Излишно, но го бях направил вече.

На 10-та според мен трябва да се ползва рекурсивна функция, за да се копират всички ключове и стойности правилно. Но аз го направих по най-балъшкия начин (за който четох, че е доста зле откъм производителност) - JSON.parse(JSON.stringify).

На 8-ма доста си поиграх, за да направя програмата да работи правилно с отрицателни и реални числа, но накрая мисля, че се получи доста добре (като резултат, иначе е над 100 реда код). Сигурно има по-умни начини, но бях вече зациклил малко като стигнах до нея.

2
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

На 9-та задача може да го направиш функцията да приема аргументи и да премахва всички аргументи от масива. 

Ето пример - ТУК

3
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Може много неща, но в условието ни е казано да имаме 1 параметър. Също така да връщаме новият масив, не е споменато да променяме старият. И все пак всички решения са верни, според мен.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Не бях се сетил, доста готина идея.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.