[Homework] JavaScript Basics - Functions and Objects - November 2014 - Софтуерен университет

[Homework] JavaScript Basics - Functions and Objects - November 2014 - Софтуерен университет

+ Нов въпрос
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 335 Точки

[Homework] JavaScript Basics - Functions and Objects - November 2014

Здравейте, колеги!

Аз направих домашните от тази лекция и реших да ги споделя.

Github ref

Успях да реша и задачите от изпита, с изключение на първата... Дори авторското решение дава грешен резултат. Отказвам се! 3-та задача (Biggest Table Row) ми гори при един тест.... 90 точки са достатъчни ^_^

Задачите от домашното са много приятни за решаване!

2
JavaScript Fundamentals
a.angelov avatar a.angelov 1332 Точки

Ето и моите решения:

GitHub

ПС. На първа задача от изпитните са грешни тестовете в judge - той очаква за край на реда </td>, а вярното е </tr>. С </td> се вземат 100 точки.

2
ph.kolarov avatar ph.kolarov 60 Точки

Може ли някой да ми обясни какво се иска от 3-та задача, защото според мен правилния отговор е или 20 или 44...

0
19/11/2014 11:47:43
stanislav.trenev avatar stanislav.trenev 7 Точки

Най-вероятно си забравил да отчетеш минуса в -99 и програмата ти отчита сумата от цифрите на числото като 0. :)

0
ph.kolarov avatar ph.kolarov 60 Точки

Друго имам предвид ...

Значи в програмата пише да се намери числото с най-голямата сума от числата в масива.

Ми при числата [33, 44, -99, 0, 20] най-голямата сума е 0+44 = 44; ,

а  0+(-99)=-99; е най малката сума ??? Къде Бъркам ?

Друг вариант е да нямаме право да въртим всички комбинации, а само съседните... в този случай 0+20=20;

0
19/11/2014 15:51:33
stanislav.trenev avatar stanislav.trenev 7 Точки

Има се предвид сумата от цифрите на всяко число ;)

0
19/11/2014 16:03:23
Filkolev avatar Filkolev 4425 Точки

Вчера ги направих почти на един дъх тези задачи; сториха ми се доста интересни. Ето кодът.

На 11-та не разбрах в началото условието (което е бая оклепано между другото, както и примерите), та направих и една функция да ми сортира хората по зададения критерии. Излишно, но го бях направил вече.

На 10-та според мен трябва да се ползва рекурсивна функция, за да се копират всички ключове и стойности правилно. Но аз го направих по най-балъшкия начин (за който четох, че е доста зле откъм производителност) - JSON.parse(JSON.stringify).

На 8-ма доста си поиграх, за да направя програмата да работи правилно с отрицателни и реални числа, но накрая мисля, че се получи доста добре (като резултат, иначе е над 100 реда код). Сигурно има по-умни начини, но бях вече зациклил малко като стигнах до нея.

2
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 832 Точки

На 9-та задача може да го направиш функцията да приема аргументи и да премахва всички аргументи от масива. 

Ето пример - ТУК

3
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 335 Точки

Може много неща, но в условието ни е казано да имаме 1 параметър. Също така да връщаме новият масив, не е споменато да променяме старият. И все пак всички решения са верни, според мен.

0
Filkolev avatar Filkolev 4425 Точки

Не бях се сетил, доста готина идея.

2