Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MartinAtanasov avatar MartinAtanasov 16 Точки

Какви креденшъли трябва да използваме, за да видим файла?

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

student

student

1
MartinAtanasov avatar MartinAtanasov 16 Точки

Много благодаря :)

0
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

Аз ще се престраша и ще си изкажа пръв мнението.

Изпита беше лудница, както обикновенно задачката беше интересна и пълна с ужас.

Закъснях и невидях обясненията, сигурно са казали, че има метод за форматиране на датите :) 1 час само с това се мъчих. 

За валидациите като цяло колегите се бяха погрижили в други теми из форума (не ги ползвах и се прецаках)

От към ооп беше супер, един клас написан върнат. Само пишеш и връщаш и ти твоите класове, по масовата паника може да се съди, че хората не видяха pattern-a.

В последните 10 мин се опитах да валидирам нещо за някоя точка бонус и от 30 редуцирах резултата си на 20  :D 

Като цяло извода от изпита: Трябва да се абстрахираш от judge-a и да се фокусираш над задачата си. Още по C# си го бях казал пусти инат да видя зелените чекери. Просто загубих много време в правене на много глупости.

На мен проблема ми беше с опшънал параметрите и с то стринг мазах здраво само да видя резултат (повече няма да правя така :D)

Един въпрос: toString-a на Cruise-a май беше сбъркан, просто нямаше по зиро тестовете стартинг док който да се изписва.

Не стигнах до филтъра, сега ще си поиграя.

0
MartinAtanasov avatar MartinAtanasov 16 Точки

Има го във вторият тест - "* Cruise: name=Transatlantic cruise,start-date=2-Jan-2015,end-date=16-Jan-2015,price=1778.00,transport=cruise liner".

0
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

Наистина не го виждам.

name=Transatlantic cruise,

start-date=2-Jan-2015,

end-date=16-Jan-2015,

price=1778.00,

transport=cruise liner

На кой ред пише starting dock ?

0
15/11/2014 20:42:10
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Аз нямам въобще имплементиран toString() на Cruise и имам 100 точки.

2
Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Май има проблеми с judge системата, тъй като на резултати се виждат само 36/198, а мен ме показва с 0. Иначе изпита не ми се стори труден, но както колегата и аз се занимавах с глупости само и само , за да видя зелените черти. Имах представа как да довърша задачата, но не ми стигна времето.

0
n.velchev95 avatar n.velchev95 79 Точки

http://oi60.tinypic.com/2unu59k.jpg

Не ми дава да го изтегля ..


Edit: Оправих се. :) 

0
15/11/2014 20:42:39
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

А ще се пусне ли за практика и задачката от 12-ти? 

Едит: вече е пуснато, мерси ^^

И понеже още няма качени тестове и авторско решение, ако на някой му е интересно, може да погледне моето решение за 100 точки в Judge на задачата Training Center от сряда - GitHub. На изпита бях пропуснала след изтриване на трейнър да сетна името му за не-уникално в другия масив, заради което не се създаваше нов трейнър ако е имало такъв сьс същото име и е бил изтрит:

_uniqueTrainerUsernames[_trainers[i].getUsername()] = false;

Другият тест, който не минаваше беше заради банална проверка за integer - имах такава в един от първите събмити в системата и даже конкретният тест мина, но гърмеха други неща и по някаква причина бях сметнала, че това е overkill и я махнах, та до края на изпита не се сетих, че е там точно проблема и изобщо не забелязах, че този тест е бил зеленичък по едно време :D

Има какво да се подобрява по самият код - да се изнесат константи, например и т.н. Май даже някъде си намерих ексепшън, в който се среща думичката "Estate"... :D но просто не остана време за такова изчистване.

0
15/11/2014 23:49:57
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Юле, може ли да качиш и условието, ако го имаш в електронен вариант, защото в Judge-a го няма. Мерси.

1
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Ооу, вярно. Ами нямам го в електронен вид. Чакаме да го качат тогава :)

0
micev avatar micev 59 Точки

404 Not Found ...

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

(y) 

Иначе вече ги има в страницата на курса тук.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.