Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Yulia avatar Yulia 1346 Точки

[Exam] JS OOP - Впечатления от изпита

Кръстих темата банално, но не искам това да бъде просто поредната тема за впечатления от изпита, а по-скоро чрез дискусия да открием къде са проблемите за постоянно понижаващите се общи резултати (по мои наблюдения, дано греша). Това не е тема, в която да обсъждаме кои тестове не са ни минали и защо, а цялостното ни представяне и организация.

- Защо се случва така?
- Как оценявате представянето си на изпита? Вярно, че автоматизираното тестване е едва 50% от оценката, но е странно да има толкова много хора с нулев резултат.
- Споделете как се подготвяхте за този изпит, учехте ли изобщо?
- Какво ви помага най-много: лекции, домашни или подготовките за изпита?
- Какви бяха очакванията ви, оправдаха ли се? 

Въпросите са към всички, независимо дали имате максимум точки или не. Просто наистина се изненадвам от това, което виждам в judge-а като резултати.

Според мен този изпит беше лесен - почти всичко беше същото по аналогия от подготовките. Останалото беше валидации и съвсем малко мислене. Тук по-скоро времето изтича много бързо и не е достатъчно, за да помислиш за най-забутаните тествоте какви може да са. Явих се още в сряда на изпита и по-скоро се надявах на знанията си по JavaScript, а не на ООП като принципи. Мотивация не ми липсваше - от JavaScript Basics недоволството си имам fuel още...

Както обичайно - не отделях време за гледане на лекциите, но някак си в тези 3 седмици дойде разбирането за някои наистина важни концепции. Преди не знаех как точно става разделянето на модули, но успях да го упражня с домашните. На моменти много се ядосвах, че правим безсмислени неща (моля, стига сте давали shapes за упражнение по ооп!!! x.x това е най-скучната задача евър), но чрез ООП като цяло разбрах как работят някои патърни, как може да си напишем собствена библиотека, по-лесно ми е да разбера backbonе и knockout сега. Дори като пиша нещо друго на JavaScript, се хващам, че пиша класове, докато преди не го правех. 

И в тази посока мога да добавя, че който не харесва JavaScript, следващите 2 курса за него ще са голяма мъка... как ще се справите с това? :) Каква е мотивацията ви занапред?

15
JavaScript Advanced 17/11/2014 14:07:53
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Няква "одисея" си стана тоя изпит, най-вече тва с гафа с "No results." Събмитваш - 0 точки. Ръгаш, fix-ваш, мажеш по-кода си по време на изпита - пак 0 точки... Са пък се оказва, че вече имаш изкарани точки, което пък на свой ред сигурно значи, че сега няма да се гледат последните и огледани събмитнати решения {иронията е, че мойте  последните дори не дават точки, така  яко съм ги "поправил" и "подобрил" чеееееееее мани-мани....}, а кой знае кои точно , които изкарват вече някакви точки... Майната му, да става квот ще, спирам да се интересувам от тази тема, нямам време повече за нея...

За финал моето лично заключение (единствено и само мое, за мене си) е, че се прекарах, че избрах съботната дата... Трееше да изврънкам шефа да ме пусне по-рано и да си ида в сряда на изпита, амаа...То пък знае ли човек, случвало се е "къси клечки" да се падат и на първите групи, тъй че явно такъв ни бил късмета на тия в събота и тва е... Повече късмет при другия тираж! ;)

3
18/11/2014 16:34:38
presian avatar presian 223 Точки

И аз предпочитам да ходя на първата дата, но в случая реших, че ми е прекалено скоро и няма да мога да се подготвя. Аз не съм разглеждал задачата от сряда, но след като ZvetanIG има 78т., а той определено разбира как стават нещата (почти всичките домашни от този курс, които проверих бяха преписани от неговите)може би не е било много по-лесно.

1
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Не знам дали не се получава някакво повторение от изпита по PHP от Ниво 1 тогава... трябваше да се досетим, че регулярния израз е нещо от сорта (*&%(("\d")&*&(&&$^^@#%@#|Da\a\d2-\w+*) :), тогава пак имаше хора с по 100т. от 400 възможни. Тогава пак се подпали форума. 

В крайна сметка това е първия курс на университета и нещата тепърва се напасват. Може би при следващите обучения нещата ще се изчистят. Надявам се, че тази тема ще допринесе за това, също така се надявам хората от софтуни тийм да анализират всички мнения, да не пропускат важния факт, че в този курс има доста хора, които са със значителен опит в подобни обучения в Telerik, но в бъдещите обучения техния брой драстично ще намалява.

Аз лично почнах от почти никакъв опит в програмирането до сега нямам невзет изпит, но значително почвам да се задъхвам по изпитите, особено при последния.

5
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Искам да попитам кога се очаква да излязат резултатите от изпита, ако някой знае, минаха почти 2 седмици, досега не е имало такова забавяне, пък в профила ми стои курса като активен, без оценка дори от judge-системата?

7
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Вече се появиха оценките от judge и ръчната проверка в профилите. Вероятно утре ще имаме и крайната оценка.

1
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Супер! Благодаря!

0
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Вече има и оценки :)

0
Valleri avatar Valleri 304 Точки

Някой има ли условието на задачата от поправката на 20 Jan 2015?

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.