Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

IliyanKordev avatar IliyanKordev 50 Точки

Подходяща ОС

Здравейте, имам този лаптоп Nokia Booklet 3g.Някои може ли да ми препоръча подходяща ОС за него. Попринцип не ми трябва за програмиране.Може би само за CodeBloks и C/C++.Имам нястолен компютър за програмиране.Въпросът ми като цяло ОС за компютри с слаби характиристики на които Windows 8 не тръгва.Ориентирал съм се към Linux, но не знам.На мен основно ми трябва за филми и интернет.

1
Хардуер 16/11/2014 15:46:23
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Windows 7 Starter пробвал ли си ?!

1
IliyanKordev avatar IliyanKordev 50 Точки

Да, но не работи много добре но за сега от Starter и Xp съм доволен.Но мисля някакъв Linux ,но не знам.Но със тях па не работи много добре забива често.Може би най-доволен бях Xp.

1
16/11/2014 15:30:46
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

доколкото имам спомен те би трябвало да вървят оригинално с Win7Starter !

1
IliyanKordev avatar IliyanKordev 50 Точки

Да идва с оригинален Starter, но съм го принсталирал няколко пъти.С Starter не работи добре.На мен основно ми трябва за филми и интернет.

1
16/11/2014 15:46:14
morsky avatar morsky 29 Точки

Здравей, колега.

И аз имам подобна машинка, само че по-старичка - Asus EEE PC. На нея съм инсталирал Windows XP, който не съм преинсталирал от 2-3 години. До скоро го ползвах и за програмиране (закачен за външен монитор). Доволен съм от XP-то. Вярно малко бавничко зарежда при стартиране, но за интернет и филми никога не съм имал проблеми. Новите браузъри му идват малко тежички (особенно, ако си отворил повечко прозорци).

Та, стига толкова лирично отклонение.

Ако си Windows потребител те съветвам да си качиш и ползваш Windows XP с малко по стари версии на ползваните от теб програми. За видео плеър препоръчвам VLC. Според мен той е доста лек и отваря доста голям набор от файлови формати.

И все пак, ако искаш да използваш по-съвременна и поддържана операционна система ти препоръчвам Linux. Със сигурност машината ще работи по-бързо (най-малко няма да ти се налага да позваш антивирусна програма, която постоянно да го товари).

Като дистрибуции препоръчвам Ubuntu или Mint. Според мен са най-потребителски ориенттирани.

Преди година инсталирах на приятел Ubuntu 12.04 на 10 инчов лаптоп (Intel Atom процесор). Ползва го за четене на докумнети, филми и интернет. Доволен е и бързо свикна с него.

Пробвай, тествай, пък ако не ти хареса слагай XP и си го карай така...

 

2
ibakyrdjiev avatar ibakyrdjiev 172 Точки

android

 

ето ти едно тоториълче. Цък

Може и дуал буут да си сложиш с едно хп за кефа :)

1
16/11/2014 19:26:56
DanailKoev avatar DanailKoev 7 Точки

Здравей,

 

За слаби компютри навремето от Microsoft пуснаха една специална версия на XP, наречена Windows Fundamentals for Legacy PCs. Ето повече инфо: ЦЪК

 

Можеш да я тестваш и да споделиш впечатления. :)

1
mailo95 avatar mailo95 5 Точки

Ако искаш лека ОС според мен Lubuntu ще ти свърши работа или евентуално XP :)

0
lowry avatar lowry 14 Точки

Колега, извадил си темата от гроба буквално ;)

Както и да е, ако колегата интересуващ се от въпроса все още чете, или други с неговия проблем са тук аз бих препоръчал също убунту, в краен случай може и седмица лайт (ще тръгне на неговите параметри, орязана е) може да се открие в замунда  тук.

0
taewu avatar taewu 23 Точки

здравейте,

аз имам Dual Core 2.2 Intel 4 GB RAM 248 MB video 500 GB HDD

с Windows 7 Ultimate забива много какво да сложа да може да върви VisualStudio 2013?

0
ksevery avatar ksevery 35 Точки

Windows 8.1 принципно ти е най-добрия вариант, Windows 7 си е доста по-тежка операционна система. Пък ако решиш да експериментираш - можеш да изпробваш Windows 10 Technical Preview laugh

0
keller avatar keller 45 Точки

Колега погледни колко е response time на диска ти. Ако забавянето е над 3-4-5 секунди може да от диска в който случай само линукс ще ти помогне. Възможно е да си случил на диск със лоши сектори. Windows е капризен обаче не е толкова капризен че да не работи добре на твойта машина.

0
taewu avatar taewu 23 Точки

аз нямам windows 8.1 но поради проблема с компа трябва да си напища домашното и тогава да екпериментирам , 1 седмица не успях да предам и не знам какво става като изпуснеш да го качиш??

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.