Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Gemino avatar Gemino 18 Точки

Tech Module C# 2019 MidExam Online

Здравейте, много съм объркана!! Карам курса в онлайн форма и днес получих имейла за записване за изпита на 10ти. Като кликнах на линка, той ме отвежда само до присъствена форма. Живея в чужбина и ги попитах дали няма парола както преди за тези които са онлай форма. Отговориха ми следното:

"Здравейте,

Изпитът е изцяло в присъствена форма.След края на курса ще се проведе поправителна сесия (присъствено), за която ще получите имейл с информация, в случай че не се явите на предстоящия изпит."

 

Много съм шокирана, че всички които са си платили онлай ще се провалят автоматично, ако не се явят на присъствен изпит. Не разбирам защо трябваше да плащаме, като това е отворен курс? Мислех си, че ще имаме парола както преди и ще се явим на изпита онлайн!? Моля за съвет, мнения и коментари. Вие какво мислите? Има ли такива от вас които са в чужбина и не могат да се явят присъствено? Ако знаех от началото въобще нямаше да плащам, а щях да си изгледам лекциите и реша упражненията сама. Чувствам се МНОГО прецакана и подведена :/

Тагове:
0
Fundamentals Module 05/03/2019 18:25:31
VasilKotsev avatar VasilKotsev 830 Точки

Онлайн изпити има само за programming basics модула и защита на проекти в Web модулите. В описанието на модула над информацията за таксите много добре е упоменато:

За модула се заплаща еднократна такса, включваща присъствено или онлайн обучение в СофтУни и възможност за явяване на присъствен изпит и издаване на сертификат.

 Още повече, че на уводната лекция 100% са говорили за образуването на оценката и самия изпит. Не знам какво е подвеждащото в това...

Можеш да се явиш на следващи поправки като се заплаща такса от 20лв. за всяка една. При успешно положен изпит ще ти бъдат начислени липсващите кредити.

0
Gemino avatar Gemino 18 Точки

Аз никъде не мога да намеря информацията, която цитираш. Линк имаш ли?

Аз намирам само това над курса "Знанията на студентите се оценяват с един междинен изпит по програмиране и с финален практически изпит по програмиране и основи на уеб разработката." Като не се споменава, че е само присъствено. 

Аз намирам ето тази таблица сравняващ присъствие с онлайн за най-подвеждаща, защото явяване на извит го подразбирам като онлай под колонка онлайн. Имах очакването, че те тези явили се присъствено ще получат оригинален/автентичен сертификат, а тези онлайн Honorable mention ъоест само споменаване, защото няма как да докажат дали не са преписвали или някой им е помагал,  и тн.

Колко жалко, имах желание да мина целия курс онлайн, а сега разбирам, че е невъмоневъ, което е много жалко за българи които живеят и работят в чужбина и нямат излишни пари да летят за изпита.

 

0
VasilKotsev avatar VasilKotsev 830 Точки

Ето линк, точно над таксите. Honorable mentions (грамоти) се дават само за бейсикс курса до колкото знам. За тек модул и нагоре в професионалните се издават електрони сертификати със сигнатура (QR код за верификация). Обикновено два пъти в годината (пролет и есен) има събития за връчване на сертификати, но трябва предварително да бъдеш записана, че искаш сертификати на хартиен носител.

Имам колеги, които са онлайн и са в чужбина, когато не могат да се явят на редовния се явяват на поправките. Не разбирам какво подвеждащо в таблицата, която сравнява формите на обучение, като колоната е:  "ЯВЯВАНЕ на изпит и оценяване." Най-малкото можеше да обърнеш внимание на уводната лекция и материалите към нея... Или пък да попиташ във фейсбук групата или някой от екипа отговарящ за курса.

0
Gemino avatar Gemino 18 Точки

Благодаря за линка, виждам го за пръв път и много съжалявам че не го намерих предварително. Знаеш ли дали правят рефънд/refund, тъй като нямам възможност да летя до България. Мерси за инфото

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.