Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

jabalka avatar jabalka 960 Точки

Ползването на залата на СофтУни на свободен достъп - НАСЪРЧИТЕЛНО :)

Здравейте, колеги :)

(Под колеги имам предвид колегите от Ниво#2, колегите от Ниво#1 и най-вече колегите от Ниво#0 :) )

Може би вече знаете или не, че когато залата на СофтУни не е заета за лекции, тя е отворена за свободен достъп на всички студенти на университета. Можете да идвате тук (познайте от къде ви пиша) и да решавате задачи, да гледате лекции (вземете си по едни слушалчици), да се виждате с приятели, да се запознавате с нови приятели :):):)... Лично аз много приятелства съм завързала в залата и още повече съм научила. Винаги има хора и винаги тези хора са готови да ви помогнат с коденето. Възползвайте се от това :) Най-лесно и приятно се учи в компания :)

Как да разберете кога залата е свободна? Като влезете в сайта на СофтУни и се впишете в системата, щракнете на потребителското си име. От падащото меню има "График на учебната зала".

Забележка: Дори и да има лекция, ако сте тихи и се отнасяте с уважение към колегите, няма проблем пак да идвате и да работите. Разбира се, че може да ползвате и стационарните компютри в залата - те за това са там - за да ги ползваме :) Не ги оставяйте да скучаят :)

Та така - нека следващата ни среща е в залата, на по код ;)

 

 

 

41
Общи приказки 18/11/2014 23:59:50
velislavnikolov avatar velislavnikolov 35 Точки

Това не го знаех... Със сигурност ще се възползвам! Атмосферата в залата е изключително приятна за учене, а и само така можеш да опознаеш нови хора и неща свързани с учебния процес.

Поздрави.

3
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

И аз искам да оставя тук едно насърчително-препоръчително с моя опит. Насочвам го основно към хората от ниво#0 и ниво#1, но до голяма степен важи и за нашия випуск :)

Докато сте в залата, възползвайте се максимално от помощта на асистентите и трейнърите. Вдигане на ръка за въпрос не показва незнание, а показва желание да научите и разберете нещо. И освен, че ще получите отговор на въпроса си, може да научите и много други допълнителни неща, които няма да откриете така лесно. От вас зависи да извлечете максимум ползва от това, което СофтУни ви предоставя като възможности.

Тук сме, за да се учим, не да се състезаваме. Състезанието води до два проблема: едните се притесняват да питат нещо (защото ще се види, че са по-назад), а другите просто се инатят и не искат никаква помощ. Била съм и в двете позиции. Не водят до нищо хубаво. 

Стига се и до там, че дори по време на изпит в judge всичко гърми и светка и се мъчите с часове - на компютъра нулевите тестове минават, в judge-а не. Хората си мислят, че кода им е грешен, а то се оказва, че трябва просто да се прати решението в една главна фунцкия, например... но невниманието при четене на условието + инат за "мога и сам" не води до нищо хубаво. Разбира се, че на изпит няма да ви помогнат да си решите задачата, но като има нещо неясно в условието или сте сигурни, че кода ви би трябвало да работи, а не е така - формулирайте си ясно проблема и питайте! А не после да се оплаквате "ама то това там не го пишеше в условието така".

За домашните: разбира се, че можете да се справите и сами, но всеки удря на камък по някое време и е много важно да не забиете там дни и часове с идеята "ще се оправя сам". Ако успеете - браво, но колко често се случва, че накрая откривате колко тривиален е бил проблема? Заслужаваше ли си цялото загубено време за това? Да, може да е било и нещо, което още не сте учили в лекциите, но ако това ви спира да усвоявате следващият материал, това, че сте му отделили толкова много време, не е във ваша полза. Питайте когато не ви е ясно нещо. Ако сте в залата - винаги ще се намери кой да ви помогне на място, ако сте онлайн - не се притеснявайте да пишете във форума.

Малцина са хората, които остават след лекция за практика. Особено в по-горните нива, където домашните стават по-трудни - всеки казва "ще си реша задачите вкъщи". Ами супер - но не го правят. После има "амии беше ми много трудно, нямах си и на идея какво да правя. Погледнах във форума и то така стана, че го преписах..." или "ами аз още се опитвам да напиша първото домашно, къде ми ти да гледам другите лекции..." - ами така само се натрупват нещата. А материала не винаги е чак толкова навързан, че да не може едното без другото. На ниво#0 и ниво#1 например, първите задачи от следващото домашно са много по-лесни от последните на предишното. Ами напишете първо тях тогава! Дори и да не сте довършили предишните домашни, продължавайте напред и дори ще забележите, че в новите лекции има материал, който ще ви помогне да решите домашните от предишните теми.

Останете след лекция: решете поне една задачка от преподадената тема, напишете все нещо - и тогава ще си тръгнете с приятното чувство, че идването не е било напразно. Това чувство е много важно, за да запазите мотивацията си, защото, повярвайте ми: тук е много лесно да я загубите ако се опирате до системата. Ако преследвате само оценките, ако се надявате на каквото и да е, което не зависи от вас. 

От вас зависи да си намерите източник на вдъхновение и мотивация. Трудно е да се учат само задължителни неща, дори това да са фундаментални знания, затова най-важният съвет е: Открийте това, което ви харесва най-много и насочете усилията си в тази посока. 

21
19/11/2014 10:53:59
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

И така става въпрос за календара, има ли шанс да се направи някакъв експорт който да е само със събитията които ме интересуват?

Напримен записан съм за ниво #1, да мога да вкарам в моя календар всичките ми заниятия. 

1
19/11/2014 12:51:41
jabalka avatar jabalka 960 Точки

Това, което аз правя, е да си експортвам събитията, които ме интересуват, в моя личен календар. Клонирам ги. Върши чудесна работа.

1
Petya avatar Petya 2461 Точки

On the roadmap е и персонален календар за всеки студент, където да са само неговите занятия. Но ще стане до няколко месеца. :)

8
georgimanov avatar georgimanov 107 Точки

Аз съм си копирал календара и го гледам към моите в google

2
Achev avatar Achev 53 Точки

Искам да попитам това важи ли и за студенти, който се обучават в онлайн форма ? tongue-out

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Няма причина да не важи.

3
ibakyrdjiev avatar ibakyrdjiev 172 Точки

Аз живея там :) Ако имаше и хотелска част  :) 

6
gstoyanov90 avatar gstoyanov90 99 Точки

Само да се преместим на новото място и мога да си опъна 1 кушетка в някоя зала :D 

2
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Аз и легло бих си опънал, че вече не ми е толкова наблизко :D

 

1
Desso avatar Desso 146 Точки

По време на коледната ваканция между 24.12.2014 и 4.1.2015 ще бъде ли отворена залата да можем да си учим там групово?

1
Petya avatar Petya 2461 Точки

Не, залата няма да бъде отворена. Най-вероятно ще е в процес на местене, така че групово учене е out of the question.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.