Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Ismail.tsikalov avatar Ismail.tsikalov 1 Точки

Visual Studio 2017 .Net Core Missing

Здравейте,

Инсталирах Visual Studio 2017 според описаните инструкции, но имам само .Net Framework, а в лекцията се използваше .Net Core. Някой би ли ми помогнал, как да добавя .Net Core във Visual Studio?

Тагове:
0
Programming Basics
Iv_Konov avatar Iv_Konov 383 Точки

Здравей, 

пробвай по следния път от Visual Studio 2017 - избери New Project - най-отдолу избери Online - и накрая за C# избери ".NET Core cross-platform development".

 

https://visualstudio.microsoft.com/vs/support/selecting-workloads-visual-studio-2017/

 

Поздрави,

Иван

0
12/03/2019 10:29:26
VasilKotsev avatar VasilKotsev 830 Точки

Не си инсталирал workload-а за .NET Core по време на VS инсталацията. Отвори инсталатора и със modify си инсталирай нужния workload: ".NET Core cross platform development".

0
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1009 Точки

Както колегите казаха - има разни неща, които е необходимо да се инсталират.

Но! Няма нужда да го правиш сега. В рамките на курса Programming basics би могло да се каже, че ще ти вършат една и съща работа. .NET Core има някои преимущества, но от тях ще има полза чак в Tech Module. Не знам защо използвате .NET Core, даже в инструкциите на първото упражнение пише да се направи .NET Framework проект. Така че, ако още не си започнал с инсталацията, можеш да я избегнеш за сега :)

HTH

0
Ismail.tsikalov avatar Ismail.tsikalov 1 Точки

Все още не съм започнал с инсталацията. На отговора, защо използваме .Net Core - ами лекторката я използва и затова

0
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1009 Точки

Ако питаш мен, карай си на .NET Framework :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.