Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DesislavaGG avatar DesislavaGG 37 Точки

Задача 2.Judge от More Exercises: Maps and Stream API

Здравейте колеги,

не мога да се справя с последната сортировка, както и да добавя номера към сортираните редове. Това е кодът ми: https://pastebin.com/XfP4sBeu, който с ваша помощ се надявам да довърша. Благодаря предварително.

Тагове:
0
Fundamentals Module
Hristo13 avatar Hristo13 227 Точки
Best Answer

Изтрих редовете от 32 до 38 и промених мапа на linkedHashMap защото искат сортирани контестите по ред на добавяне а не по колко участници има. За номерацията създадох atomic на 32ри ред и го манипулирам на редове 37, 49 и 64, 73. За последната сортировка преметнах вложения мап в нов. Всичко добре но не успях да докарам задачата повече от 75 (по няква случайност  са се подредили защото с моя код на два събмита без промени веднъж 75 после 66)точки и при теб 66.

Мисля че се чупи на това условие - If all sorting criteria fail, the order should be by order of input

https://pastebin.com/a8Lw3sbJ

 

0
18/03/2019 22:11:13
DesislavaGG avatar DesislavaGG 37 Точки

Благодаря много за идеите. За AtomicInteger не знаех как се използва и ми беше много полезно. За последната сортировка и аз мислех, че трябва да прехвърля вложения мап в нов, но не успях да го реализирам, а при теб видях един работещ вариант. И аз мисля, че се чупи при споменатото условие, но ще оставя за утре да го мисля.

1
Hristo13 avatar Hristo13 227 Точки

И аз ще я помъча малко утре. Ако успееш да я оправиш драсни че ми е интересно къде се чупи.

0
18/03/2019 23:35:10
Hristo13 avatar Hristo13 227 Точки

 Грешката идва от това че не сортирах по азбучен ред при равенство в принтирането на контестите. В твоя код я имаш ама съм я махнал като бърниках.

https://pastebin.com/4KDVXseQ

1
19/03/2019 10:03:51
DesislavaGG avatar DesislavaGG 37 Точки

Добра работа си свършил. Оптимизирал си и кода за попълването на главния мап. Сортировките още са ми трудни и за това ще се поуча от твоите. Благодаря още веднъж

0
19/03/2019 16:48:20
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.