Loading...
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

JavaScript Basics, Ноември 2014 - Видео от подготовките за изпит?

Здравейте,

Ще има ли видео от подготовките за изпита - като гледам първата е минала в понеделник 17.11., а още няма качено такова в youtube канала на СофтУни. Предполагам е въпрос на време да се появи...

Виждам, че третата подготовка е в петък - молбата ми е, ако има начин да бъде качена достатъчно навреме за да може тези, които сме онлайн и сме записани за изпит в събота да имаме възможност да я прегледаме.

8
JavaScript Fundamentals 19/11/2014 16:30:58
Fleshian avatar Fleshian 379 Точки

Здравей колега. Няма да има видео от подготовката понеже скрийн каста се е счупил.
Като алтернатива бих ти предложил да гледаш подготовките от миналия курс. Днес или утре сутринта ще качим подготовката от
днеска (19.11).

1
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Благодаря за информацията!

Ако може, качете поне някъде решенията ако са различни от авторските /да видим алтернативни такива/ :)

1
19/11/2014 18:03:37
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Дидо, оправете на Double rakiya numbers задачата, по скоро отговорите на тестовете, защото джъджа очаква грешни резултати, едни кавички са изтървани. Няколко души на които помагам са изпаднали в паника че джъджа е счупен :)

1
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Да се присъединя към bsdemon - за оправяне са и тестовете на 01. Prices Trends от изпита от 29.07.2014 год.:

За затваряне на реда вместо </tr>, judge очаква </td>.

Примера в задачата е верен, но тестовете в judge не са.

 

 

0
verito898 avatar verito898 265 Точки

Ами то така като гледам задачите от миналия изпит на мен ми се струват доста различни от  подготовките им за курса. Жалко ,аз лично много исках да изгледам решенията им :/

Пс: Аз пак чела непрочела не бях видяла ,че все пак ще качите решенията от другите дати. Радвам се за което ! 

3
19/11/2014 18:06:48
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Така е.

ПС. Аз не че не съм решил задачите от миналите изпити /с изключение на доста неприятния regex на 3-та задача Extract Hyperlinks от 27 юли/, но гледането на разсъжденията върху изпитните задачи ми е доста полезно и не си го спестявам.

1
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Здравейте,

качвам решенията от подготовката проведена днес (19-11-2014)

1. DoubleRakiyaNumbers.js

2. StringMatrixRotation

3. sortTable

4. soccerResults

 

За съжаление и при мен имаше проблем със скрийн каста.  Видео ще има само от камерата. Надявам се от СофтУни да го  качат до утре.

 

P.S. (20.11.2014) -  Има качено видео. Може да го видите тук.

4
21/11/2014 10:44:02
quickben avatar quickben 966 Точки

голямо чупене на аудио/видео е станало значи, дори когато си правихме първата подготовка за изпит на 14/11/2014 (петък) аудиото не беше записано поради някаква причина и така и никъде не се качи видео, все пак утре ще говоря с Деян, да го питам дали при него е тръгнало ако не ще постна решенията в тази тема ако има някой заинтересован да ги прегледа.

ps. exam prep-a за който говоря не е официален а се водеше от нас "студентите" по наша инициатива

1
quickben avatar quickben 966 Точки

14/11/2014 Exam Preparation by Students (unofficial)

JavaScript Basics Exam - 4 September 2014

01. Keep The Change -> Hristo Penchev

02. The Numbers -> Filkolev

03. To The Stars -> ibakyrdjiev

04. Cloud Manager -> Pe6o601

04. Cloud Manager V2 - > Pe6o601

Подготовката се проведе доста неформално(жалко, че нямаше аудио към видеото за да се посмеете) и всички даваха предложения по кода и като цяло се получи доста добре според мен.

ENJOY!

4
19/11/2014 23:46:30
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Благодаря за споделеното :)

Между другото по мое мнение задачите от този конкретен изпит се значително по-лесни от задачите от редовната сесия.

0
quickben avatar quickben 966 Точки

Определено е така, но след като за първи път(по мое знание) се прави подобна инициатива и незнаехме колко хора ще присъстват на тази неофициална подготовка за изпит(въпреки, че благодарение на съдействието на екипа беше сложено в графика) решихме да направим някой "по-лесен" изпит.

1
20/11/2014 00:06:15
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

О, не го казвам като упрек, напротив smile

Просто споделям впечатлението си след като съм минал през всички изпитни задачи. Малко бях изненадан да е толкова лесен. Особено като се сетя за задачата Extract Hyperlinks от другите изпити... smile

1
thepowerof4 avatar thepowerof4 98 Точки

Ах, тези видеа! Опитвате да спънете онлайн студентите! Да не би онлайн сутдентите да показват по-добри резултати от присъствените? Лаб-ове с точки само за присъствени се въведоха... (wink: wink:)

Сега сериозно - случвало се е 1-2 пъти през изминалите курсове (и/или подготвителното ниво) да има проблеми със записа, след което лекторът самостоятелно е записвал набързо и съкратено видео с нужния материал. Какъв е проблемът това да се направи отново, ако ще и от друг човек да е? Закъсненията с качване на видеата почнаха да стават все по-големи при все по-сбити курсове, сега и фундаментални записи няма да ги има. А видеото от Петък ще го качите ли в Петък, за да е полезно за онлайн хората за Събота?

Софтуни, много безотговорно това!

3
20/11/2014 09:57:28
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

"...Сега сериозно - случвало се е 1-2 пъти през изминалите курсове (и/или подготвителното ниво) да има проблеми със записа, след което лекторът самостоятелно е записвал набързо и съкратено видео с нужния материал..."

Това го подкрепям - в курса по HTML имаше една подготовка, на която успяха да решат само две от задачите, и едно от момичетата водещи подготовката се беше погрижило да реши другите две вкъщи, да запише видео и така го бяха ъплоуднали. С други думи не оставиха работата наполовина свършена.

За хората, които сме онлайн навременното качване и наличието на видеата е от огромно значение.

Разбира се проблемите винаги могат да се случат, но е хубаво да има някакви решения, които да ги компенсират. А решения винаги могат да се намерят smile

3
20/11/2014 12:08:25
alexandra.svilarova avatar alexandra.svilarova SoftUni Team Moderator Forum Admin 1077 Точки

Здравейте,

Необходимо е време за обработване на видеата от камерата. В началото на всеки курс, ясно и тчно се казва, че ще се качват до 1-2 дни след провеждането на занятието. Screencast-овете се качват ведната от лектора след лекцията.

Да, утре ще бъде качена подготовката веднага след нейното провеждане. Ще има и screencast. Не се притеснявайте.

0
20/11/2014 14:10:55
alexandra.svilarova avatar alexandra.svilarova SoftUni Team Moderator Forum Admin 1077 Точки

В момента се качва видеото от камерата. До няколко часа ще бъде достъпно и през страницата на курса по JS Basics. 

0
natalkata avatar natalkata 3 Точки

Качено е вече, но уви има някакъв проблем със зареждането frown

0
alexandra.svilarova avatar alexandra.svilarova SoftUni Team Moderator Forum Admin 1077 Точки

Още се качва в YouTube. Имайте търпение. Качват се няколко видеа едновременно. 

0
21/11/2014 11:05:39
SNenchev avatar SNenchev 2 Точки

Здравейте, 

Доколкото виждам и 4те задачи са решени чрез използването на RegEx. Възможно ли е някой да качи алтернативни решения за непросветените :)

 

1
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Задачите бяха решени с RegEx по искане на присъстващите в залата. Може да разгледаш авторските решения. Някои от тях са без регулярни изрази.

0
21/11/2014 13:25:56
stefoto avatar stefoto 51 Точки

Видеото с подготовката със задачите от 29.07.2014 г. (Богомил Димитров) е просто чудесно! Пичагата обяснява адски добре, използва маркери и примери, с които ти става ясно абсолютно всичко и дори и най-малката неяснота в детайли я разнищва. Отделно за онлайн студентите е много по-добре, когато виждаме само screen, а не камера. Адските благодарности, наистина! 

Успех на всички!

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.