Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Относно модераторската дейност - Системата за репорти, Контрол над темите и др.

Здравейте колеги,

Пускам темата с един призив - ползването на системата за репорти и няколко допълнителни въпросчета, които да бъдат обсъдени.

1) Много често отговаряте на някого, че въпросът му е административен и се отнася към екипа, или пък отговаряте в темата с линк към вече съществуваща такава - от модераторския екип сме много благодарни за това особено по втората точка, тъй като ни спестява доста време и усилия, но понякога се случват пропуски и "лоши" теми минават между капките :)

Нека когато има нещо такова да пускате и по един доклад, за да може бързо да реагираме.

Дълго време обмислях дали да пиша за това, но според мен си е нужно - логът за репорти стои празен ден и нощ, последният репорт е с номер (по спомени, защото ги трием след като ги прегледаме) около 120 - което е супер малко за вече многото месеци, от които СофтУни съществува.

Пускайте репорти за всякакви неща, които прецените, че не са редни. За момента може да го използвате и за да се обърнете по някакъв начин към нас, тъй като система за ЛС няма. Обратна връзка ние с вас също нямаме, но е поръчана функционалност, с която да ви сигнализираме и ние за нередности, надявам се скоро да бъде имплементирана от екипа.

 

2) Друго нещо, което според мен трябва да бъде обсъдено е заключването на темите и като цяло модераторския контрол - на няколко пъти наскоро се случи недоволни от модераторско решение хора да си пускат същите теми наново или да пускат теми, в които изразяват недоволството си. Няма да обсъждам дали това е готино, не винаги всичко е перфектно - и не винаги може да се вземе решение, което да е по вкуса на всички. 

При един такъв случай един от потребителите (няма да споменавам кой, но ще се радвам да вземе отношение в темата, тъй като мнението му беше доста градивно и до голяма степен подтикна направата на тази тема) ни беше зададен въпрос - "Защо двама човека да решават кое е добре за всички тук във форума?". Отговорът, колкото и тъпо и тиранично да звучи е - "Защото сме упълномощени". Модераторите сме едни и същи от началото (с малки изключения) и макар и не перфектно - нещата се получават. За съжаление не винаги можем да реагираме напълно адекватно, така че всички да са доволни - в тази връзка предлагам следното нещо - било то по дадените вотове (+ и -) или по някакъв друг фактор (примерно бутонче след като дадена тема е заключена - "Предложи за отключване, намирам за полезна") да има частично автоматизиран контрол над темите - теми с много минуси да се заключват автоматично, а теми с много плюсове (или след заключването с много пъти натисната молба за отключване) да стоят отключени. Това е един вид либерализиране на системата - според мен би намалило раздразнението до някаква степен и от двете страни.

 

3) Най-накрая ще застъпя темата за самите правила на форума - още преди време Наков беше казал да сформираме нови такива, тъй като настоящите не са достатъчно добри. Например ще визирам тази точка:

"5. Отговори и коментари от типа на: „Браво!“, „Супер“, „Мерси“ ще бъдат изтривани. Вместо да коментирате използвайте системата за гласуване."

В момента нито един не се придържа към това да скрива тези коментари, да - до някаква степен това е спам, но пък е и един вид boost към настроението - много по-приятно е когато си помогнал на някого и той ти напише едно благодаря - не виждам причина да бъдат махани, нито някой ще ги up-вотене супер много, че да повлияе на точкуването, нито гоним някакво супер критично SEO.

 

Поздрави и успешно кодене. :)

6
Общи приказки 19/11/2014 17:12:34
gdurankiev:
Темата е стара и не отразява сегашното състояние на форума. Заключвам я, за да спра коментарите на зле информирани потребители.
quickben avatar quickben 966 Точки

След като мисля, че в точка №2 се говори за мен и още един колега, мисля, че всичко което сте написал в тази тема има резон и ще се радвам да бъде имплементирано.

 

2
20/11/2014 00:01:23
ibakyrdjiev avatar ibakyrdjiev 172 Точки

То така и така да си кажем за кой става въпрос в темата нека и аз като другия анонимен колега да се включа. Факт е че има много безумни теми, които не се заключват. Това, което ме подрази беше заключването на тема, която за мен е много полезна.
Последния доклад беше от мен. Аз си изразих личното мнение за системата за заключване.. явно нещо не ви работи доклада. 

Samuil.Petrow, ако искаш да не се повтарят теми направете така че да може  потребителя да вижда последни мнения и последни теми - да има два бутона. 

Кажи ми как въпрос за книга, намиращ се на 20та страница би бил полезен да пиша там ? То освен човека, който я е пуснал кой друг ще я коментира? На кой ще му излене че има някакъв update? На никой.

Още към модераторите: вижте малко колко безумни теми има само за събиране на точки от форума и колко ненужен спам.

Можете също така и да ограничите хейта и саркастичното поведение на някой от съфорумниците - все пак има доста груби коментари ( няма да казвам от кой въпреки че ми се иска). Все пак не всички имаме опит и тепърва се учим.

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Радвам се, че взехте отношение в темата,  ibakyrdjiev, докладите си работят - прочел съм всичко, което си написал :)

Когато се напише отговор в дадена тема - тя се ъпва и отива най-отгоре - следователно всички ще я видят и може да се развие някаква дискусия.

Нищо не пречеше да бъде оставена втората тема, освен начинът, по който тя беше пусната. Било е взето някакво решение и коректният начин за призив да бъде оставена тази тема не е просто да се пусне нова такава.

Иначе спам и безсмислени теми има да - но никой не сигнализира за тях, колкото повече заключваме по свое усмотрение - толкова повече ще има оплаквания. За авторите на тези теми - те не са спам и ще реагират по същия начин.

Относно хейтването съм напълно съгласен с вас и разбира се до някаква степен се досещам за няколко човека, които визирате. За съжаление това не е в нашите правомощия - да, може да спрем достъпа на някого, но не мисля, че е добро решение. Няколко пъти съм казвал на екипа да предупредят те въпросен потребител за негативно отношение, за да няма после разправии с нас, дали са го направили - по-скоро не.

Просто няма как да се получат нещата когато всичко е по средата, или трябва да се придържаме към практиката да "режем" всичко или към тази да е всичко по-либерално.

Относно това да вижда последни мнения и последни теми - добро предложение е, но отново трябва намеса от екипа, супер много неща има за имплементиране, а ги пишат едва 2-3 човека, всичко се бави много във времето. Както каза Илиев по-горе едно ЛС до сега щеше да ни е решило много от проблемите, но уви, от началото още не е написано.

 

Послепис: Далеч не визирам само случаят с вас, има и немалко други такива.

1
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Понеже заговорихте за ъпване, за съжаление, когато се напише нов коментар (а не отговор) към дадена тема, тя не се ъпва най-отгоре. Според мен  и това трябва да се промени.

2
GogoK avatar GogoK 80 Точки

Здравей,

Първо, много добро впечатление ми направи след като от търсенето 'модератор' ми излезе само тази тема. Или по скоро клони към:

БКП, оле!

Не знам, колко хора са записани онлайн или в момента са в начинаещи, но за последната седмица, проверете колко нови теми или въпроса има в "подготвителното ниво". Ако идеята е да задушавате начинаещите защото нямат погледа на модератор, и 'правилата' са за да си олесните живота, добре се справяте!

Добромир Смирянов

1
alfaai avatar alfaai 0 Точки

Здравейте,

Искам да попитам следното. Задавам въпрос, чийто отговор очевидно ме интересува. Вие скривате въпроса ми и следователно аз не мога да получа отговор на въпроса си. Нямам нищо против да си триете каквото си прецените че не искате да се вижда, но аз пък имам нужда от отговор на въпроса ми (става въпрос за въпроса ми за домашните). Мене не ме интересува да трупам точки във форума, а и все пак форума е място да се дискутират неща които хората ги вълнуват. А и не видях някой в курса към който съм включена да е попитал точно същото нещо или да е получил отговора, който ме интересува. Видях в известия че колега ми е отговорил къде евентуално пише по темата, но не мога да го отворя отговора му защото вие сте скрили въпроса ми.

Интересува ме следното: как мога да видя какво ми е отговорил човека и ако не ми е отговорил на това което питам, то кой трябва да ми отговори след като въпроса е скрит. Та в този ред на мисля ви моля да ми отговорите на въпроса, който зададох и който вие скрихте и аз не получих отговор.

И да, наистина бихте могли да драснете поне два реда защо сте го скрили, за да не публикувам пак нещо такова. Все пак за първи път ползвам форума.

Благодаря

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.