Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

havanalocaasa avatar havanalocaasa 7 Точки

Ubuntu мнения

Здравейте, искам да си сменя операционната система от Windows към Ubuntu. Може ли да ми кажете мнения за Ubuntu и дали мога да подкарам там Visual Studio ?

Тагове:
0
Общи приказки
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Като излезе новото VS 2015 или по-точно като пуснат .Net за Linux догодина ще можеш :) Засега под линукс може да ползваш Mono Develop, което ако става въпрос за подготвителния курс ще ти върши работа, за по-нагоре не съм сигурен...

Може би Linux Mint е по-удобната алтернатива, спрямо Ubuntu - говоря от гледна точка на графична среда /на мен лично ми допада Cinnamon средата/.

Не пречи също така да имаш dual boot и да си ползваш и двете операционни системи - Windows и Linux.

ПС. Ето линк към една тема за .Net за Linux,  както са обявили от Майкрософт:

 https://softuni.bg/forum/questions/details/2568/0

1
20/11/2014 11:49:25
aklassanov avatar aklassanov 3 Точки

Привет, dual boot варианта е най доброто решение към момента според мен. Аз ползвам дебиан по стечение на обстоятелствата и вин 7. Истината е че в някои случаи от native средата няма по добро.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.