Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

alek1339 avatar alek1339 57 Точки

Проблем с задачите за ООП в JS

Здравейте, имам проблем с OOP-то. Гледах първата лекция за JS OOP, oпитах се да реша домашното но не успях. Изгледах я отново и мисля, че втория път добре я разбрах, тръгнах пак да го решавам, и дори не ога да започна. Гледах как колегите са я решили и прегледах всички решения, но във всички имаше неща, които не бяха показани в лекцията и не успях да ги осмисля. Ако някой е бил в това положение ако може някакъв съвет, защото губя супер мн. време с това да гледам лекции, да се опитвам да разбера кода на другите и в крайна сметка от понеделник не съм успял да напиша и 1 ред код по домашните. Знам, че съм изпуснал сроковете за домашните, но се опитвам да се подготвя за поправителните изпити. Прочетох и Java Script The Good Parts, имам регистрация в Pluralsight и там гледах някои лекции но те или са доста по елементарни или за доста по напреднали. Общо взето губя много време в опити а ефекта е никакъв и дори при тази голяма коледна ваканция, почвам да се плаша, че времето си минава бързо а нямам напредък. Интересното е ,че функциите ги разбрах поне как се декларират и що горе как работят, рекурсията на теория също и нещата за скоупа, вложените функции също мисля, че ги разбрах на теория как работят. Някакви предложения как да се справя с OOP-то ?

Тагове:
1
JavaScript Advanced
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Кажи по-конкретно какво не разбираш. Ако схващаш ООП концепцията като цяло, извън джаваскрипт, значи е нещо със синтаксиса - кое? Ако е концепцията - може би ще трябва теория да четеш.

0
alek1339 avatar alek1339 57 Точки

Явно е концепцията, имаш ли някакъв линк за това което трябва да прочета ? 

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

За четене: http://www.inf.ufsc.br/poo/smalltalk/ibm/tutorial/oop.html

За гледане/слушане: http://www.youtube.com/watch?v=8aGGb9WwJCI&list=PL1zMmEDXa_Z8uHtKAl-zSrBFDRNq8JDFG

 

Ако не ти бъдат полезни, прерови гугъл, наистина има адски много материали - чети (и коди, по възможност на език, на който ти е лесно) докато започне да ти се изяснява :)

1
alek1339 avatar alek1339 57 Точки

Благодаря ти, пуснах го видеото и ми се струва, че го обеснява на супер достъпен език и мисля, че ще ми помогне да го разбера най-после. Само още един въпрос, в началото на лекцията за ООП в JS, наков каза, че ооп в JS не е като нормално OOП, до колко си приличат ООП в PHP i v JS ?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.