Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

[Homework] JavaScript Basics - DOM & Events - November 2014

Здравейте!

Направих домашните + задачите от изпита и реших да ги споделя с вас. Мнения относно решенията са добре дошли :)

GitHub ref

PS: само на мен ли ми се сториха отвратително лесни задачите от изпита?

Тагове:
1
JavaScript Fundamentals
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Ето и моето домашно:

01. LikeUnlikeButton - HTML , JS , DEMO

02. DisplayDIVsContent - HTML (по някаква причина демото в Github зарежда скрипта 2 пъти)

03. HideOddRows - HTML , JS , DEMO

04. NumbersOnlyField - HTML , JS , DEMO

05. PrintMouseCoordinates - HTML , JS , DEMO

2
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Ето и моите решения. Не съм ги украсявал повечето.

И при мен превюто изпълнява два пъти скрипта на 2-ра задача. На 3-та направих бутона да се променя след клик, както в 1-ва, и да показва пак редовете при повторен клик.

На 4-та тръгнах и аз с регекс и test, но не се сетих да направя replace както Никола и накрая минах на even listeners и следя дали натиснатия клавиш е цифра; ако не е деактивирам полето, после го реактивирам и го фокусирам. С регекса е доста по-интелигентно.

 

GitHub

01. LikeUnlikeButton - DEMO

02. DisplayDivsContent - DEMO

03. HideOddRows - DEMO

04. NumbersOnlyField - DEMO

05. PrintMouseCoordinates - DEMO

 

2
itaddams avatar itaddams -1 Точки

Това с блокирането на полето е прекалено бавно и може да ти заеме време в което пишеш други символи и може да даде друг резултат. Особенно ако кода който се предава е от машина ще ти приеме символите до първата буква

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Имаш право, че блокирането не е идеално решение. Регекса е по-логичното, както казах.

Но според мен тук се очаква, че човек ще попълва полето, а за половин секунда едва ли може да се изпишат толкова много цифри. Няма смисъл да се правят визуални ефекти ако ще се попълва от машина.

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Ето и моите решения - без превю :)

GitHub

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.