Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

[Exam Problems] JS Apps - примерен изпит

Колеги, качил съм ви примерен изпит за JS Apps курса: https://softuni.bg/trainings/coursesinstances/details/11

Датите за изпита са:

  • 10 декември (сряда), 16:00-22:00 часа
  • 14 декември (неделя), 09:30-15:30 часа

Дата за лаба:

  • 28 ноември (петък), 14:00-18:00 часа

Залата е претъпкана (вж. https://softuni.bg/home/schedule) и с много рaзмествания успяхме да вземем тези слотове. Няма възможност лабът да е вечер и събота и неделя, освен може би през нощта от 22 до 02 часа.

Наков

Тагове:
10
JavaScript Applications 03/12/2014 08:09:30
teodor.dobrev.90 avatar teodor.dobrev.90 18 Точки

13 декември, 11-7 часа ? 

 

Мисля, че има някаква грешка ?  

 

 

2
yavor2000 avatar yavor2000 114 Точки

Може би е 13 декември 11 - 15 часа

0
20/11/2014 23:35:36
externo avatar externo 119 Точки
  • 10 декември (сряда), 16-20 часа - 4 часа продължителност
  • 13 декември (събота), 11-17 часа - 6 часа продължителност

В кръга на шегата - чак толкова да мразите онлайн-хората(които преимуществено се явяват в почивен ден) да сложите 2 часа повече не е човешко :) :) :)

п.с.: очевидно е, че има грешка и че или е 11-15 или е 13-17 часа

2
21/11/2014 12:02:54
Petya avatar Petya 2461 Точки

Това са окончателните дати за изпит:

  • 10 декември (сряда), 16:00-22:00 часа
  • 14 декември (неделя), 09:30-15:30 часа
2
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

С оглед ранните начални часове, ще е добре едната дата да се направи в почивен ден.

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ами тя едната дата е в събота? Въпреки, че не съм убеден, дали не е работен ден покрай цялата бюрокрация с коледните празници де.

1
21/11/2014 10:09:12
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Почивен ден е. За това наистина трябва да се помисли някакъв вариант за изместването и в почивен ден.

1
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

g.stoyanov, е щом е почивен ден, защо да се мести в друг почивен ден :D

P.S. Жалко за ранния час на провеждане на LAB-а!

1
21/11/2014 11:17:09
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Наистина е странно, сигурно е грешка при писане, надяваме се да видим реалните часове скоро.

0
DNNdrago avatar DNNdrago 145 Точки

В графика на учебната зала виждам, че изпътът от 13ти /събота- работен ден/ е изместен за 14ти, неделя. Това остава като финална дата ли е, или може да търпи още промени?

0
cherokee avatar cherokee 146 Точки

тук се дискутира и е официално съобщено от СофтУни екипа.

0
22/11/2014 14:41:18
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Тази задача с букмарките ли ще бъде решавана на лекция "Подготовка за изпит" или някаква нова?

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Да, "Bookmarks" ще бъде решавана на подготовката за изпит. 

0
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Линка към решението е от лекцията по SPA! Може ли да проверите линка и да дадете правилния, където е решението на задачата Bookmarks! Благодаря!

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Здравейте! Когато сте писал, задачата все още се е решавала (подготовката беше вчера, 3 декември от 18:00 до 22:00 ч.). Вече е сложен линк към решението на Наков от вчера.

0
presian avatar presian 223 Точки

Имам въпрос, започнах да решавам здачата от лаб-а и видях че е даден скелет, със отделни скриптове, които трябва да се напълнят. На изпита така ли ще бъде? Или по-точно проблем ли ще бъде да решим задачата, в един файл (горе-долу както Наков на подготовката( всъщност по едно време и той май ги раздели)).

1
08/12/2014 13:42:46
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Нали знаеш, че тази задача няма да има джъдж? Не е проблем да я решиш по какъвто и да е начин, що се отнася до крайния резултат. Ще го постигнеш. Обаче има тънък момент, че най-вероятно много ще се гледа кода, дали са спазени принципите за добър дизайн на кода, като в това число принципите по КПК и тези, които се показват на подготовките по JS Apps. Т.е. колкото по-малко такива принципи спазиш, най-вероятно по-ниска ще е оценката ти.

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

RoYaL, твоето мнение ме подсети, че ще е добра идея в заданието на изпитната задача да се посочат критериите, които ще формират оценката. Така както са посочени в заданието за отборните проекти. Дори не е необходимо да се посочват тежестите на отделните компоненти, но просто да ги има черно на бяло и да се знае на какво ще се държи.

Не че не ги знаем, но  просто да са разписани.

2
borislavml avatar borislavml 368 Точки

Само аз ли съм останал с впечетление, че на подготовката Наков казва:  кода НЯМА да се преглежда и да се оценява ползвани ли са патърни и КПК,  а ще отворят проекта и само ще цъкат по-бутоните и ще оценяват коя функционалност я има и коя няма. Може и да съм се объркал, но имам доста ясен спомен, че каза нещо подобно. Наистина ще е добре някой от екипа да каже какви са критериите. Задачата мога да тръгна да я решавам и по двата начина, но този с патърни и чист код ще ми отнеме многократно повече време(т.е няма да ми стигнат 6-те часа...работя бавно), но ако знам че ще се гледа код ще я решавам така. А ако няма да се гледа си пуцам селската в един файл без контролери, без дата само един рекуестър и сешън в два отделни файла.Моля да се учточни това. Знам че не трвва да се пише булшит код, и когато имам време и възможност не го пиша такъв, но в крайна сметка на изпит, където времето е ограничено и идеята е да изкараш някаква оценка ще се радвам да имам възможност да пиша както си искам smile. На последние два изпита се знаеше ясно какви са критериите, но сега са ми нещо хлъзгави, затова още веднъж моля за уточнение!!!

7
presian avatar presian 223 Точки

Абе хора току що 'prase.com' се скапа, ко праим ако се сецни и на изпита?

0
09/12/2014 16:23:35
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Амииииии, пишеш на съпорта на парсето и се надяваш да го оправят преди края на изпита :)

 

кофти ще стане ако се случи.

 

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

"ко праим ако се сецни и на изпита?"

Много се съмнявам, че сайт с такива претенции можем така лесно да го съборим... Но ако все пак по някаква причина пРасето се скапе, какво правим ли? Вероятно или ще ни бъде удължено времето на изпита, или нещо друго... Със сигурност няма да е голяма драма...

2
antonia_v avatar antonia_v 4 Точки

Здравейте, 

и аз имам проблем от вчера с парс. При заявка за Delete, сървъра връща грешка 401 (Unauthorized). Регистрирала съм се с парола и т.н. ... Някой сблъсквал ли се е с тази драма?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.