Загубих dependencies, когато създавам нов .Net Core console project. Какво да направя?

Имам нужда от помощ, защото омазах нещо. Правих някаква инсталация на .Net Core SDK поради някакъв warning и дори не знам дали трябваше да го правя. Както и да е. Ползвам .Net Core чрез някакъв NuGet Extension на Телерик. Така и не разбрах как нормално да си го ползвам без тоя екстеншън във VS.

Дори не знам как да дефинирам това което ми се случва. Само скрийншотове мога да покажа.

Някой трябва д ами помогне спешно. Моля!

Така. В основния Sln файл, в който трупам решени задачи от предишни изпити каот погледна задачите от предишни дни, те имат dependency като тоя пример тук.

Обаче новата задача от днес, няма и не ми работят snippets, intellisence ли не работи не знам, но и оцветяването на класове като Console не работи също. Ето проблема.

Не знам какво да правя. Направих  repair of VS 2017, но не помогна. Ще инсталирам временно 2019 версия, защото имам изпит в неделя, но това може и да не ми реши проблема.

Ще донеса бири от Германия като дойда за изпита в неделя на 14-ти , ако някой наистина помогне.

Сигурно трябва да насоча VS къде да си търси това което сега го е затрил, или не знам...

Проектите с .Net Freamework имат същия проблем, но там не се вижда принципно никакво dependency, не разбирам от това, само знам че и там не бачка това което описах в началото и се вижда на снимките.