Loading...
TKlasnakov avatar TKlasnakov 28 Точки

Времето на часовете и има ли други варианти ?

Здравейте,

преминах успешно приемния изпит след ниво 0 и сега видях програмата за часовете от ниво 1. За съжаление обаче аз съм на работа ТОЧНО в тези часове (имам чувството, че сте ги правили заедно с моята работна програма :) ) Имам няколко въпроса свързани с това. Възможно ли е някакъв вид отработване на заниманията в други часове ако се запиша присъствено обучение ? Ако не е възможно има ли смисъл и какви биха ми били предимствата да се запиша присъстевно обучение пред онлайн такова ? Благодаря Ви и се извинявам за безпокойството.

 

С Уважение

Тагове:
0
Въпроси за SoftUni
Vasilsk avatar Vasilsk 109 Точки

Здравей!

Основното предимство на това да си присъствено е, че имаш контакт с хората на място и когато нещо не разбираш или имаш въпрос може веднага да ти бъде отговорено. Също така от скоро има лабове, които са един вид мини изпит, които са достъпни само за присъствените студенти. И не на последно място, завръзваш много запознанства с хубави хора smile

Аз съм бил присъствено, сега съм онлайн и от опит ти казвам, че ако си сериозен и си учиш системно пак ще се справяш. Не казвам, че е същото, защото е нужна повече самодисциплина, но все пак имаш достъп до всички материали и форум, в който да задаваш въпроси ако нещо не разбираш.

При онлайн обучението ми допада факта, че не отивам на лекция след дълъг работен ден, когато вече ми е трудно да внимавам и да съм адекватен, а гледам лекцията вкъщи когато съм свеж, но това вече е индивидуално и зависи от начина ти на живот и от времето, с което разполагаш.

Поздрави!

 

3
TKlasnakov avatar TKlasnakov 28 Точки

Проблемът е, че точно в тези часове съм на работа и главния въпрос ми беше дали е възможно отработване и ако не мога да ходя там дали има смисъл от присъственото обучение :) 

 

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Както Васко ти каза основният плюс е, че можеш да комуникираш с другите, които посещават лекциите и че можеш да участваш в лабовете когато се провеждат (иначе после се качват в judge-a на свободна практика). Друг плюс е, че на отборните работи имаш ментор от реална фирма, който да помага на отбора.

В твоя случай обаче, ако действително не можеш да идваш, ти препоръчвам да запишеш онлайн, защото това е единствения плюс, за който си заслужава да хвърлиш двойно повече пари.

0
alexandra.svilarova avatar alexandra.svilarova SoftUni Team Moderator Forum Admin 1077 Точки

Здравей,

Ниво #1 от 12 януари ще се провежда понеделник и сряда от 18:00 до 22:00 часа и четвъртък от 14:00 часа (допускат се 3-4 отсъствия на тази лекция Teamwork and Personal Skills, тъй като знаем, че е в работно време). За останалите две лекции не е проблем ако не си присъствал 1 или 2 пъти. Важното е да предаваш/проверяваш домашни, да си активен в екипния проект (ако изявиш желание да участваш), както и резултатът от изпитите. 

Плюсовете на това да си в присъствена форма на обучение е, че може да уастваш в lab-овете, да имаш ментори на екипните проекти. Мотивацията е много по-голяма когато си заобиколен от хора със същите цели и идеи. Получаваш веднага помощ от асистентите и лекторите, оставаш с залата и правиш домашните си или се подготвяш за изпита.

 

2
02/12/2014 17:26:45
TKlasnakov avatar TKlasnakov 28 Точки

За нещастие обаче точно в тези часове съм на работа. Явно нямам избор освен да се запиша онлайн обучение колкото и да нямам желание то да е такова :( 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.