Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

[Homework] JS Apps - jQuery-Plugins

Здравейте,

След първото домашно (което си беше мъка), това стана по-бързо и лесно. Явно човек, трябва да си изгради jQuery мислене...

Ето и двете задачки.

1. TreeView Plugin - Demo - Code

2. Fading Message Box - Demo - Code

 

Закачил съм плъгините към $.prototype, защото когато ги закачах към $.fn даваше грешка и не намираше плъгините. 

Вие имахте ли такъв проблем?

6
JavaScript Applications 10/12/2014 00:38:04
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

$.fn и $.prototype са абсолютно едно и също нещо (alias-и са), така че по-скоро на друго място ти е бил проблема.

Иначе изглежда супер, само имаш лека правописна грешка в името на функцията toggleDerectChildren(), по-добре я оправи, че иначе половината домашни от тази тема ще я имат същата :)

7
23/11/2014 12:02:15
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Може да е умишлена грешка :)

1
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Разконспирирахте ме! Сега трябва да измислям нещо друго. tongue-out.

1
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Понеже не знам как да направя демо в интернет ще споделя цялата папка за решението на първа задачa.

С две думи какво съм направил: Първо плъгина вмъква в html файла css файла, след това пред всички li тагове слага бутони със зададен клас "hideItem-button" и им правя backgrouda да е картинка с вече натъпкания css файл.

След което правя два евента, първия е при кликане на клас hideItem-button, да прави една променлива, която да пази индекса на парента(li тага, в който се намира бутона) + 1, което ще е индекса на ul тага, който е под li тага с цъкнатия бутон. След това намирам дядото на бутона и му казвам да си скрие childa на индекса, на стойноста на променливата, запазена в началото, като предварително се прави проверка дали това е ul таг, за да не се скрие нещо където не трябва.

След това на бутона се сменя класа на "showItem-button".

Другия евент е при кликане на "showItem-button" да се прави същата процедура като предходната, само че дядото да си показва децата, а да не ги крие. laughing

Проверката служи също ако няма ul списък под li елемент да не се променя и картинката на бутона при клик.

Втората задача няма кой знае колко нужда от коментар.

 

П.С. Ако някой иска да подскаже как да правя дема като тези на ZvetanIG да ми "звънне" wink

Благодарение на ttitto мога да покажа и моето демо :) Demo

 

0
10/12/2014 22:13:43
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Качва си ги на хоста и просто дава линк към тях ;)

1
Aleksiev avatar Aleksiev 133 Точки

Ето и моето домашно:

  1. TreeView Plugin - Demo - Code
  2. Fading Message Box - Demo  - Code
3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.