Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

bogela avatar bogela 17 Точки

задачата Encrypt, Sort and Print Array

Здравейте опитвам се да реша задачата Encrypt, Sort and Print Array от tech-java-arrays-more exercise.

https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/1279#0

решението ми минава 60/100

https://pastebin.com/6zxUXkmE

Не мога да разбера къде греша и моля за помощ да разбера къде ми е грешката.

Наясно съм че има и други подходи, но мене ме интересува къде е грешката ми в конкретната програма.

 

Благодаря предварително.

Тагове:
0
Fundamentals Module
knoteva avatar knoteva 1081 Точки
Best Answer

Здравей,

Махни проверката "if ((ch>='a'&& ch<='z')||(ch>='A'&& ch<='Z')) {". Не знам какви са тестовете, но изглежда има и други символи, които се смятат за съгласни. Като например: интервал във втория тест.

0
05/05/2019 17:27:36
bogela avatar bogela 17 Точки

Благодаря много ,работи перфектно.

Наистина благодаря че аз бях започнал да работя в посока на подсилване на проверките дори и изброяване на цялото множество от съгласните, и определено  нямаше как стигна до корекно решение по пътя които мислех.Така че ми помогна много и ми спести залудо писане на код в грешна посока.

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.