Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

SianaStanulova avatar SianaStanulova 2 Точки

Judge system

Здравейте, понеже се опитах 4 пъти да изпратя source code в judge системата, всеки път уж стана успешно, но ми дава 0/100 точки и като натисна детайли излиза "Грешка по време на изпълнение", може ли някой да ми каже, дали това ще се оправи автоматично или аз трябва да направя нещо?
Благодаря!

Тагове:
0
Programming Basics
VasilKotsev avatar VasilKotsev 830 Точки
Best Answer

Щом са Runtime error-и значи някъде ядеш Exception, който не обработваш. Това е при условие, че пействаш кода на правилната задача в Judge и под правилната стратегия (език). Няма как да се оправи автоматично от само себе си, трябва наново да пуснеш submission. Ако виждаш Exception-а в нулевите тестове, защото само те са отворени и не дават точки, лесно може да се ориентираш иначе ще трябва сама да си пишеш тестови входни данни или Unit тестове локално докато не откриеш какъв е проблема. Друг възможен вариант е просто да не paste-ваш кода на правилната задача в Judge и да ти гърми при входните данни. Така без source и линк към задачата в Judge няма как да ти помогна.

0
SianaStanulova avatar SianaStanulova 2 Точки

function Hello() {
 console.log("Hello, SoftUni");
}
Hello();

0
07/05/2019 15:21:09
SianaStanulova avatar SianaStanulova 2 Точки

Това е кодът, който paste-вам на задачата Hello SoftUni- Programming Basics.
https://judge.softuni.bg/Contests/Compete/Index/1010#0

0
VasilKotsev avatar VasilKotsev 830 Точки

Проблемът е че извикваш функцията с реда отдолу, което не се очаква от Judge (само при JS и PHP). Това е особеност на Open Judge System-ата, той може сам да си го намери и извика за да се сравни изхода с очаквания резултат в Unit тестовете. Кодът е правилен с изключение, че имаш грешка в низа, очаква се изход: "Hello SoftUni". 

0
07/05/2019 16:21:08
Zellena avatar Zellena 3 Точки

Здравей,

Имах същия проблем, заради това че копирах всичко (включително извикването на функцията на края) и заради запетая, която бях забравила да изтрия. Изгледах клипа отново и си коригирах грешките.. Ето сорса, с който получих 100/100

function hello() {

     console.log("Hello SoftUni")

}

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.