Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DavidNakov avatar DavidNakov 0 Точки

Проблем

Здравейте! Почнах да се упражнявам по изминалите изпити на Programming Basics with Java Script в Judge системата и стигнах до задача Oscars Ceremony. Написах си сорс код и ми работи като го пусна в Visual studio Code, но като го пусна в Judge системата ми дава, че е грешен(0/100) и ми изписва следното: 

 console.log(sum.toFixed(2))
TypeError: sum.toFixed is not a function

а кода ми е следния: https://pastebin.com/KperY6Ag Прегледах си кодовете и на другите задачи, които съм писал и друг път съм го правил по същия начин и не ми е давал такъв проблем. Моля, кажете ми къде греша. Благодаря!

 

 

Тагове:
willystyle avatar willystyle 2472 Точки

input e string, трябва да го парснеш поне на 5-ти ред, на другите места има - и се парсва автоматично

let sum = (a + b + c + +input) или

let sum = (a + b + c + Number(input)) или

let sum = (a + b + c + parseInt(input))

 

0
DavidNakov avatar DavidNakov 0 Точки

Благодаря! Почти нищо не разбрах от отговора, но сложих едно Number пред input и Judge взе, че ми го прие! Благодаря за помощта!

0
kerim.nizamov avatar kerim.nizamov 7 Точки

input-a който колегата ти обяснява са данните ,който вкарваш за тестовете. Там долу където извикваш функцията нали подаваш числа(конкретно за тази задача). Обаче javascripta приема всичко като стринг(демек текст) и за да работи с числа ти трябва да му кажеш виж ей тва input не е стринг, а число. Как става това? Пред input слагаш Number и javascripta вече знае че това което си му дал е число. Става и като сложиш плюсче пред inputa вместо Number. A .toFixed работи само с числа а в твоя случай му подаваш текст и гърми. Стана ли малко по ясно ?

0
DavidNakov avatar DavidNakov 0 Точки

Да, така го разбрах напълно. Благодаря за детайлното обяснение!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.