Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Slavena_cholakova avatar Slavena_cholakova 8 Точки

Задача за озеленяване от C# 70 / 100 в judge

Колеги може ли да ми помогнете с откриването на грешката. При този код ми дава 70 / 100 в judge. Къде ми е грешката?

Това е моят код: 

using System;
                    
public class Program
{
    public static void Main(string[] args)
     {
        var kvm = double.Parse(Console.ReadLine());
        while (kvm < 0.00 || kvm > 10000.00)
        Console.WriteLine("Invalid number!");   
        var dvor = kvm * 7.61; 
        var discount = 0.18 * kvm * 7.61; 
        var finalPrice = dvor - discount;

Console.WriteLine("The final price is: " + Math.Round(finalPrice, 2) + " lv.");   
Console.WriteLine("The discount is: " + Math.Round(discount, 2) +" lv."); 
                    }
            }
 

0
Programming Basics 17/05/2019 17:47:29
RadostinStoychev avatar RadostinStoychev 128 Точки

Защо не пробваш с интерполация, по-лесно е:

 

Console.WriteLine($"The discount is: {discount:F2} lv."); --> С Интерполация

Console.WriteLine("The discount is: {0:F2} lv.", discount);

 

0
Slavena_cholakova avatar Slavena_cholakova 8 Точки

Извинявай, промених малко темата и твоят коментар стана малко неточен. Иначе едната от грешките ми беше, че не бях направила разлика между форматиране и закръгляне. Мерси за идеята. 

1
RadostinStoychev avatar RadostinStoychev 128 Точки

Да, опитай се да не използваш var, почети за типовете данни, за да знаеш какъв точно тип се съдържа в променливата. Това предотвратява много грешки, особено, когато говорим за строго типизиран език. Успех :)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.