Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mihail_petrov avatar mihail_petrov 1 Точки

Bug в Judge при качване на решение за 16. Create View Employees with Job Titles

Здравейте колеги. Упражняваме се с разни задачки и една от тях не иска да ми е приеме в Judge. Всеки път ми изписва "Compile time error".

В Workbench работи, даже решението е като на лектора ни, който го пробва и Judge му го приема безпроблемно.

Може ли някой да го тества и да каже дали работи при вас или дайте някакво алтернативно работещо решение.

Ето го моето: https://pastebin.com/KMH1BkVt

Ето го условието за всеки случай:

1.Create View Employees with Job Titles

Write a SQL query to create view v_employees_job_titles with full employee name and job title. When middle name is NULL replace it with empty string (‘’). Submit your query statements as Run skeleton, run queries & check DB.

Example

full_name

job_title

Guy R Gilbert

Production Technician

Kevin F Brown

Marketing Assistant

Roberto  Tamburello

Engineering Manager

Тагове:
0
Module: Java DB
Borislav_Vulkov avatar Borislav_Vulkov 54 Точки

Здравей
забрави си да махнеш " ; "  след "FROM  `employees` "

0
mihail_petrov avatar mihail_petrov 1 Точки

Не би трябвало да е това. Винаги трябва да има  " ; "  след "FROM  `employees` " иначе Workbench ми се "кара" и не принтира резултат. А и както казах, по-горе странното е, че програмата ми го приема и извежда перфектно всичко по този код, а само Judge не иска....

0
Borislav_Vulkov avatar Borislav_Vulkov 54 Точки

Да да прав си тук проблема е друг. Сега прочетох усовието по внимателно. Иска се да създадеш view но не и да го селектираш след това, т.е. в Judge пращаш само създаването на view то.  
Ето и моето решение:

==========

#16 Create View Employees with Job Titles
CREATE VIEW `v_employees_job_titles` AS
SELECT CONCAT(`first_name`, ' ', IFNULL(`middle_name`, ''), ' ', `last_name`) AS `full_name`, `job_title`
  FROM `employees`;

==========

Поздрави,

Боби

0
mihail_petrov avatar mihail_petrov 1 Точки

Да и в моя код пробвах да го кача без Select накрая, но не стана. Твоето решение ми го прие, което реално е същото, но с малко по-различен синтаксис. Не мога да разбера защо приема едното, а другото не, но все пак вече имам 100/100. Благодаря за отговора.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.