Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

stefan91 avatar stefan91 1 Точки

Въпрос за сертификатите

    Здравейте, имам въпрос свързан със съставянето и получаването на сертификатите.

    Започнах Java пътеката преди година. Когато изкарах Programming Basics имах възможност да заявя желание за генериране на сертификат. Изявих такова желание, но тъй като беше към края на лятото и имаше месец и нещо до започването на Тех - модула, пропуснах датата за получаване на сертификата. След това пордъжих с другите курсове по пътеката, но заявление за получаване на сертификат така и не получих повече, въпреки че покривах повече от достатъчният минимум за това. Наскоро започнах Java DB и започнах да се интересувам повече за въпросните сертификати, не толкова заради самите те, а заради стимулът, който те за мен преставляват. От информацията разбрах, незнайно защо, че сертификатите май неможело да се издадът с задна дата, което само по себе си е меко казано абсурдно и като допълнение на това, незнам дали и за последния курс ще мога да получа такъв, поради липсата на въпросният имейл. От тук нататък следва въпроса, какви са алтернативите? Как да получа старите сертификати (моля без съвети от сорта, да ги изкарам на ксерокс) и да реша проблема с получаването, евентуално, на новите.

    До сега, пък и за напред, никога не съм се борил за сертификати. Повече съм обръщал внимание, на постояното напомняне от страна на ръководителите на тех - модула и напред, на контраста на знания, между отделните модули и факта, че с малко усилия и повече търпение, няма невъзможни решения.

Тагове:
0
VasilKotsev avatar VasilKotsev 830 Точки

Сертификатите се генерират до няколко дена след успешно положен изпит с оценка >= 5.00 (може и да е 5.50 не помня) в електронен вариант в профила ти. Можеш да си ги свалиш като пдф и ламинираш ако толкова много желаеш да си го имаш на физически носител. В годината обикновено има две церемонии по връчване на сертификати: пролет и есен. Пуска се заявление след като предварително си погледнал списъка със курсовете за които ще се раздават. Няма как да вземеш всички сертификати накуп със задна дата, обикновено са за курсове в последните 6 месеца. Ако искаш от по-стар курс трябва сам да си го принтираш и ламинираш. Сега вече има и ЦПО удостоверения и те май ще се връчват в края на курса, но старите сертификати ще са най-вероятно пак на церемонии. Най-добре може да ти отговори някой от екипа на академията.

0
stefan91 avatar stefan91 1 Точки

Благодаря за бързия отговор. Незнаех, че се раздават два пъти в годината, но помня, че може би началото на март месец раздаваха предните, зашото някой от колегите отидоха на рздаването. Аз имах оценка над 5.50 но не получих имеил за подтвърждение. 

0
IvelinTenev avatar IvelinTenev 51 Точки

Сертификатът в електронна форма е много по-ценен, защото можеш да поставиш линк към него в резюмето си. Линка можеш да копираш от профила си в softuni.bg > certificates. Нещо такова:

https://softuni.bg/certificates/details/63936/89fa71ca

Поздрави,

Ивелин Тенев

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.