Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Petar_Ivanov avatar Petar_Ivanov 27 Точки

[Homework] C# Basics - Console Input Output - Problem {11}

Здравейте,

имам проблем с 11 задача и бих се радвал, ако някой може да ми помогне.

Ето го условието: Write a program that reads two positive integer numbers and prints how many numbers p exist between them such that the reminder of the division by 5 is 0. Examples:

Това е моя код: 

int a = int.Parse(Console.ReadLine());
int b = int.Parse(Console.ReadLine());
int p = 0;
for (int i = a; i <= b; i++)
{
if (i % 5 == 0)
{
p++;
}
}
Console.WriteLine(p);

Проблемът ми е, че когато се вкарат две числа, между които няма кратно число на 5 например 3 и 4, не мога да измисля начин да ми изкарва като резултата само едно "-". Ако вкарам един else при проверката в цикъла, при всяка итерация ми изписва "-", а аз не искам това. И резултатът за числата 16 и 19 е :

"-"

"-"

"-"

Благодаря за помощта предварително!

Тагове:
0
Programming Basics 28/11/2014 04:07:44
Petya:
Има отворена тема за това домашно: https://softuni.bg/forum/questions/details/239 Използвайте нея, за да задавате въпросите си.
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

Накрая може да направиш проверка - ако P е равно на 0, т.е. не са намерени числа да изпише „-“, иначе да изпише P. Също така е хубаво да се полват имена на променливите, които да носят информация за тях. Например counter или count носи много повече информация от P. Същото се отнася за firstNumber и a. Сега като са малко променливите е лесно да се следи кое какво е, но в бъдеще ще ти бъде полезно да имаш „смислени“ имена на променливите. (просто съвет).

Също така има отворена тема затова домашно : https://softuni.bg/forum/questions/details/239

1
27/11/2014 20:51:37
Petar_Ivanov avatar Petar_Ivanov 27 Точки

Здравей Kamigawa,

това за променливите ще го имам предвид, а за отворената тема я прегледах и не намерих отговор на въпроса ми.

0
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

Хубаво е да се пише в теми за въпросните домашни (не да се отварят нови), защото така следващият, който има подобен проблем като прегледа темата може да открие отговора също. :)

0
27/11/2014 21:23:43
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.