Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 388 Точки

[Technical Issue] - Aptana - Default Server for the Launch

Здравейте,
Продължавам да се боря с настройките. В Аптана давам Debug as Server и ми излиза следното съобщение Failed to launch on PHP server. Reason: Could not create a default server for the launch. Не мога да разбера какво се случва. Локал хост ми е C:\xampp\htdocs, а проектите ми са в C:\xampp\htdocs\PHPProjects. Явно нещо Аптаната не засича сървъра или нещо такова. Не ми е много ясно. Благодаря предварително!

Тагове:
0
PHP Web Development Basics 28/11/2014 04:06:49
a.angelov avatar a.angelov 1319 Точки

Явно нещо не си направил в настройките...

Пробвай така:

Select the following in this order: 
1) window>preferences>aptana Studio>web Server> 
2) New
3) External Web Server
4) name : Apache
5) base URL : http://localhost/
6) Document root : Point this at your htdocs folder that is in the xampp folder (in my case C:\xampp\htdocs)

then click ok ok .. your server is set.

type a simple php command like

<?php phpinfo() ?>

select run > run configurations

in the following menu use selected server and select apache (or whatever you named it) and apply&run. Your php should be working now.

Източник: http://stackoverflow.com/questions/6402694/make-aptana-project-folder-runnable-with-xampp-php

ПС. Абстрахирай се, че примера е за run configurations - ако тръгне изпълнението на скрипта през сървъра, ще можеш да оправиш и дебъгването /за дебъгер в конфигурацията избираш XDebug/.

0
28/11/2014 00:50:58
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 388 Точки

Тръгна. Само че друго не ми е ясно при използването на сървърен дебъг. Пускам го, минавам по брейк пойнтите, но в прозореца на браузъра, който се отваря, не излиза нищо. HTML кодът се визуализира чак като приключа/прекъсна дебъгването и се показва до момента, в който се е генерирал, преди да прекъсна дебъга. Но после не мога да продължа. Не би ли трябвало след всяко паузиране на брейкпойнт в браузъра да се появява частта от ХТМЛ генерирана до момента?

0
a.angelov avatar a.angelov 1319 Точки

И при мен е така, предполагам е нормално.

Не съм пробвал с PHPStorm там как е... Някой, който го ползва може да сподели.

0