Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ErayRidvan avatar ErayRidvan 0 Точки

c# Fundamentals 2019 , 01.Data Type Finder

Здравейте колеги ,
моля за малко помощ ...

Може ли някой да ми обясни защо моя код гърми навсякъде.

Ето ми го кодът , където чичо Judge ми се кара (time limit) за всичко.

Кода  е правилен според мене но не знам къде бъркам.

Ето и условието!!

0
Fundamentals Module
sback avatar sback 73 Точки

В while цикъла, command != "End" трябва да е command != "END" (в условието е така). Дава ти time limit, защото judge не въвежда "End" и цикъла си продължава. Също така в проверката за integer в стринга си написал "intiger", трябва да е "integer".

0
ErayRidvan avatar ErayRidvan 0 Точки

Благодаря колега :)

0
JulianJulianov avatar JulianJulianov 9 Точки

Здравейте, колеги! Реших да дебъгна този код с TryParse(). Пробвах следното: ".23456" и също "23456." . Резултата е double . Аз очаквах да е string. Означава ли , че винаги в програмирането .23456 = 0.23456  и 23456. = 23456.0 ? Ето го и моето решение на проблема, за което джъджа ми дава 70/100, но ".23456" и "23456." на изхода са ми  стрингове https://pastebin.com/Ctsgxvgb

По-късно реших да напиша код,  който на изхода да е абсолютно равностоен с този на TryParse(), и вече .23456 и 23456. са ми  тип данни double, но уви джъджа не го признава за равностоен и ми дава пак 70/100. https://pastebin.com/gpp5m5ks Успех, колеги!

0
12/10/2019 22:41:08
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.