Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DESAN avatar DESAN 4 Точки

Странен проблем с джъдж

Решавам изпита

C# DB Advanced Retake Exam - 01.09.2018

проблема е, че на 2ра задача за частта в която трябва да импортна от XML не получавам точки.

Джъдж казва "1) Failed : Import_000_003.ImportPurchasesZeroTest :   Inserted Purchases count is incorrect!  Expected: 3"

Понеже теста е нулев 3тия имам достъп до тестовия код, копирам си го във Nunit пускам теста и минава без проблем а в джъдж не иска. Пояснявам тест който джъдж казва че не минава, същият тест го пускам на моя комп и няма проблем всичко е зелено.

На моя комп си импортира 3 записа всичко си е идеално. Интересно ми е защо се получава това?

На 3та задача пък на експорта към JSON при мен си работи експортира си както е в документа... обаче в джъдж се счупва и дава нула точки по ей тая причина:

"1) Error : Export_000_001.ExportGamesByGenresZeroTest : System.InvalidOperationException : Query source (from Purchase <generated>_1 in value(Microsoft.EntityFrameworkCore.Query.Internal.EntityQueryable`1[VaporStore.Data.Models.Purchase])) has already been associated with an expression.   at Remotion.Linq.Clauses.QuerySourceMapping.AddMapping(IQuerySource querySource, Expression expression)"

Тия ексепшъни аз не ги получавам само в тестването се явяват. На вид го докарвам на джъдж не мога нещо

Тагове:
0
Module: C# DB 27/05/2019 15:01:20
VasilKotsev avatar VasilKotsev 830 Точки

Имам го решен този изпит в GitHub repository-то ми. Така без код не мога да ти помогна, но си спомням, че и аз имах някаква драма с различни entity import бройки локално и в OJS и накрая грешката се оказа в мен. 

0
DESAN avatar DESAN 4 Точки

Ми то и лектора го решава и има и авторско решение ама въпроса е щом на мен ми върви грешно ли е въпреки това или просто джъдж си е особен и се чупи при някакви обстоятелства ако е второто какви са му обстоятелствата за да не ги повтарям и нататък?

Това е моето решение

Решението което гледам на Стоян Шопов за да валидира дали има ентити със дадено име бърка в контекста при всяко въвеждане, аз си правя едни масиви от анонимни обекти с [Name,  Id] то става като речник малко... и валидирам според това дали има Id за съответното име... Понеже той вади ентитита той ги буха в nav-prop при създаване на новия запис а аз им вкарвам само Id във ForeignKey щото това имам от моите масиви... Това ли да е грешката? Все си мисля че е по добре по малко на брой заявки...

0
27/05/2019 13:49:03
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

value(Microsoft.EntityFrameworkCore.Query.Internal.EntityQueryable`1[VaporStore.Data.Models.Purchase])) has already been associated with an expression.  

Не си правиш проверките правилно вече си направил така 2ка ключове, това дали подаваш само фк или цялото ентити няма значение... Но при проверките нещо бъркаш.

ако примерно имаш :

Пешо - москвич

Пешо - опел

и опиташ пак да добавиш Пешо- Москвич изгаряш и ef ти казва точно това с тая грешка

0
DESAN avatar DESAN 4 Точки

Това добре ама аз тази грешка я получавам на задача в която сериализирам тоест вадя от базата данни.

Това която си ми написал предполагам е пример с мапинг таблица с композитен ключ как гърми при дублиране... Това можеше и да е проблема ако аз правя импорт не проверявам нещата да са Unique и джъдж ми дава тази грешка ама в моя случай аз правя експорт и джъдж казва не мога да вкарам дублиращи данни... малко не е много смислено май.

 

0
29/05/2019 20:47:09
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.