Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DESAN avatar DESAN 4 Точки

Валидиране на клас с атрибути C#

Здравейте имам следното чудене:

По принцип създаваме си ентитита или ДТО та с атрибути и после когато искаме да ги проверим пишем един метод за валидиране той минава през всеки атрибут и казва дали са удовлетворени всички. Питането ми е следното. Ако имаме клас със неща които не са null-able например int, DateTime , на тях [Required] не им трябва щото нали няма как да са null. До тук добре обаче какво се случва ако искаме да десериализираме в такъв случай или да намапнем от друг клас в този клас.. Ако няма съответна информация за даденото пропърти то редно е да се сетне null ама в случая не може null и ще се сетне default value. След което ако искаме да валидираме с атрибутите дори и да има Required валидиращия метод ще каже да 0- пак е стойност и ще подмине...

Питането ми е това: Ако искаме да валидираме че имаме налично да кажем int Age трябва ли нарочно да го зададем да е:

[Required]

int? Age {get;set;}

щото според мен ако не го направя така няма как да го валидирам с атрибути? Бъркам ли или не?

 

Тагове:
0
Module: C# DB
sukalu88 avatar sukalu88 43 Точки

A very creative and great idea, I think your idea will be implemented and invented many other ideas. time calculator

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.