Софтуер за в областта на взаимодействието човек - компютър ?

Здравейте,

Малко извън темата, но имам проблем, който трябва да реша, за да мога окончателно да се освободя от "оковите" на ВУЗ-а и да се отдам изцяло на софтуерния университет и програмирането.

Става въпрос, че ще завършвам Бакалавър, специалност Информатика и имам малко затруднения с дипломната ми работа, която трябва да предам скоро.

В нея изследвам и анализирам форми и методи за осъществяване на технологично(т.е. интерактивно) взаимодействие.

Успях да събера информация относто храдуерни устройства, които спомагат за осъщестяването на интеракцията между човек и компютър,

но изпитвам затруднения с намирането на подходящ такъв софтуер, който да изследвам и анализирам.

Ще съм Ви много благодарен, ако сте склонни да ме насочите към такава интерактивна технология, която по възможност е със Source Code в интернет. (може да представлява интерактивна игричка, разработена на конкретен език за програмиране, или каквото и да е друго по темата.)

Извинявам се за страничната тема,

просто не можах да се сетя за по-подходящо място, където е възможно да получа адекватни насоки в по темата.

Благодаря Предварително !