Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

И аз ще се включа с това домашно.

Greeting System / Code

 

Приемам критики и най-вече препоръки. Малко се омаза защото първо писах в един общ file и после разделях с require. Предполагам, че ако почна с require ще излезе доста по чисто. 

1
28/11/2014 13:02:07
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Ники, за първа задача не е нужна чак такава заигравка. Решението и е на 20 реда.  В случая излишно си я усложнил.

0
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

Така си е : D

0
presian avatar presian 223 Точки

 mzografski

Поиграл си си доволно, аз имам въпрос на втора задача - трябва ли да визуалираме таймера?

 

 nickpanaiotov

Като рефрешна страницата след изчистване на локалния сторидж, брояча на сесийния се покачва с две всместо с едно!

0
28/11/2014 21:30:48
mzografski avatar mzografski 189 Точки

@persian: Направил съм го с прогрес бар. Евентуално ще му сложа и оставащото време на таймер-а. Та смятам, че се подразбира да се визуализира - ще е коректно към играещия потребител.

0
Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Тия бисквити нещо не ми се нравят. Пробвам да създам бисквита в конзолата на хром на локален хтмл файл и после като проверя бисквита масива и ми излиза празен!? На лекцията владо ползваше XAMP, има ли някаква уловка с тия бисквити, че не тръгват мамицата им....

0
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

Уеб се пише/тества и рънва върху сървъри. Ако не ти се занимава с Apache, просто ползвай някое IDE: Visual Studio/WebStorm.. 

0
presian avatar presian 223 Точки

Аз да попитам малко криво, ама за какво са ти бисквити? Ако правилно се ориентирам и двете задачи са с локален и сесиен сторидж. Или ти просто си се заиграл?

2
28/11/2014 14:08:55
presian avatar presian 223 Точки

Ето го и мойто творчество по двете задачки, въпреки че за втората не съм съвсем сигурен как да тълкувам някои от условията (exits the page), както и двете последни условия сякаш са едно и също, но това направих, ако имате препоръки давайте на воля.

 

Ако ми остане време до крайния срок за домашното ще взема малко и да го пооправя и визуално.laughing

0
28/11/2014 17:18:30
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Здрвейте,

това домашно си беше почивка сравнение с предишното.  Ето и кода на моето.

1. Greeting System - demo - code

2. Poll - demo - code

4
Petyr avatar Petyr 9 Точки

Здравей :)

Относно втората задача - времето не трябва ли да тече дори и да си затворил страницата. В момента ако затворя страницата на примерно 18 секунда и след това я отворя отново, таймерът продължава от 18 независимо колко време е минало между затварянето и отварянето ?

Да не би да трябва с cookie да се направи вместо localStorage, за да може да отчита реалното изминало време от отварянето на страницата за първи път?

0
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Може и да си прав, но аз просто така разбрах задачата и затова, така и го направих.  Идеята ми е ако имаш дълъг тест и инцидентво ти се затвори браузъра да може да продължиш от там докъдето си стигнал.

0
Petyr avatar Petyr 9 Точки

Извинявай аз съм в грешка ...

В условието пише :

A timer, which starts counting down from 5 minutes once the page is loaded.

Тоест не съм разбрал правилно - иска се когато се зареди страницата, а не когато се зареди за 1ви път изобщо.

0
petrovaliev95 avatar petrovaliev95 358 Точки

Здравейте, колеги

Реших и аз да споделя решенията си. 
Очаквам критика и предложения по задачите.
Относно 2-ра задача не съм сигурен, че разбрах добре условието, но мисля, че се справих.

Поздрави, Даниел

3
30/11/2014 00:32:23
Petyr avatar Petyr 9 Точки

Моята втора задача, с цикли за създаване на въпросите и радиобутоните - демо и код

3
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Оценката на домашни по тази тема не трябваше ли да е отворено до 4.12?

Вмомента няма възможност да се оценяват - срока е изтекъл.

 

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Просто е грешка, често се забелязва. Ще го отключат.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.