Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

valllentinnaa avatar valllentinnaa 9 Точки

06. Magic Matrices (JS fundamentals)

Здравейте!

Решавам задача "Magic Matrices" от раздела "More Exercise: Arrays". Judge системата ми дава 80/100 точки, а не мога да видя входа на теста, който гърми. Тествах няколко неща, но не се ориентирам е проблемът. Ако някой се сети нещо, благодаря предварително! Ето го кода ми: https://pastebin.com/0PqkB0QB

0
Fundamentals Module
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки
Best Answer

Смяташ само първата и последната редица.

Даже много точки ти дава джъджа.

Ето ти един кратък код.

 

function solve(arr) {

     let sumRow = arr.map((col => col.reduce((a,b) => a + b)));

     let sumCol = arr.reduce((r, a) => r.map((b, i) => a[i] + b));

     let allEqual = array => array.every( v => v === array[0]);

     return allEqual(sumRow) && allEqual(sumRow) && sumRow.toString() === sumCol.toString();

}

0
03/06/2019 21:57:13
valllentinnaa avatar valllentinnaa 9 Точки

Явно грешно съм разбрала решението и обхождам само отвън, поправих си я и вече имам 100 точки, благодаря ти :)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.