Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

geHuC avatar geHuC 1 Точки

[Lab] C# Basics - В неработно време?

Получих емай че ще има lab който носи бонус точки за курса на 3-ти декември което се пада в сряда по работно време и за съжеление няма да мога да присъствам (предполагам и доста други). Ще има ли друг подобен лаб в неработно време?

Тагове:
1
Programming Basics 28/11/2014 22:44:23
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки
Best Answer

За съжаление просто няма кога да сложим лаба, понеже всички слотове са заети с други курсове (виж графика на залата). Това е единственият свободен ден през декември преди изпитите ви. След преместването на университета ще разполагаме с 2 зали и ще имаме повече възможности.

Концепцията на лаба е следната:

  • Дават се няколко задачки (с градираща трудност), които трябва да се решат и качат в Judge системата (ще се обясни работата с нея).
  • За всяка задача се дава определено време да се реши. През това време всеки трябва самостоятелно да пише код. След като времето изтече, всеки, който е готов (включително и лекторите), става и почва да помага на останалите. Докато всеки един студент не си качи решението, няма да се пуска следващата задача. И така докато всичко не се изреши.
  • Най-накрая лекторът излиза отпред и дава обяснения, препоръки и неговите решения. Общо взето всеки ще може да получи обратна връзка.
  • Участието носи някакви точки, които се прибавят към резултата от изпита (максималният брой от изпита не може да се надвиши).
4
28/11/2014 20:01:06
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

И да добавя, че за тези, които не могат да присъстват, задачите ще бъдат публикувани в Judge системата и ще са налични за тренировка за всички.

2
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Аз съм записан за онлайн обучение, може ли обаче да присъствам на този или друг лаб, поне да се запозная от първа ръка с judge системата.

0
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

Попринцип лабовете са предназначени за присъствени студенти, но за подготвителното ниво границата присъствени/онлайн е по-скоро условна, така че няма проблем всеки, който иска, да се яви. :)

0
georgy.nedyalkov avatar georgy.nedyalkov 103 Точки

А може ли малко повече инфо за този Lab, тъй като аз лично не съм получил такъв email и ми е интересно за какво става на въпрос.

0
martin.tasev avatar martin.tasev 2 Точки

И аз съм за извън работно време  ! Шефовете ми почнаха много да се дразнят,че отсъствам от работа .....

0
KonstantinKirchev avatar KonstantinKirchev -1 Точки

Здравейте колеги,

Открих нова тема за Private Lab. Който няма възможност да присъства на 03.12.2014. моля да ми пише в моята тема и ще се разбереме за друга дата и час да се съберем и да решаваме задачи от изпита, които ще тестваме с judge системата. Моята цел е да изрешаваме всички задачи които са се падали до сега като си помагаме взаимно. По този начин ще се подготвим максимално добре за изпита. Както знаете няма много време до изпита, така че се надявам да намеря сериозни хора с който да попишем малко код :) 

-2
GeorgiRGeorgiev avatar GeorgiRGeorgiev 2 Точки

Би ли било възможно да подскажете горе-долу каква ще е трудността на задачите на Lab-а?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.