Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
radi_romanski avatar radi_romanski 3 Точки

Visual Studio 2010 , след 30 дни пробен срок !!!!

Здравейте , 

ако някой може да помогне , относно Visual Studio 2010 за C# 

Тъй-като ми е по удобно да работя на тази версия , я инсталирах от сайта на Вижуъл 

но само със 30 дни свободно ползване от настолният ми комютър , вчера ми поиска ключ 

нормално имам само свободно ползване на 30 дни .Опитах от друг настолен да изтегля Visual Studio 2010, и на моят лаптоп да я инсталирам но пак ми иска този кей , при условие че от друго IP на друг настолен комютър , за да ме сметне за нов абонат и пак не иска.Пробвах да изтрия старото и да инсталирам новото , но пак не ми дава да работя .В нета намерих и ключ КЕЙ но пак не работи YCFHQ9DWCYDKV88T2TMHG7BHP , отново не иска .

Въпроса ми е , ще може ли пак да работя на 2010 , или да си свалям 2013 или 2011

Тагове:
Filkolev avatar Filkolev 4428 Точки

Един разработчик на софтуер винаги трябва да познава и да може да работи с най-новите инструменти. Още повече има вече безплатна и напълно функционална версия на Visual Studio - Community 2013. Без trial периоди и такива простотии.

Единствената смислена причина да ползваш по-стара версия е ако имаш хардуерни органичения. Иначе работодателите си ползват каквото ползват и не ги интересува особено на теб какво ти е най-удобно, така че сваляй 2013.

1

ами 2010 , защото съм на XP , на настолният още 

пак на лаптопа съм със 7 -цата , но пък там съм без интернет , та за това 

трябва първо да го сваля и после да го инсталирам на лаптопа ми 

0
Filkolev avatar Filkolev 4428 Точки

Ясно. Ами сваляй тогава Express 2010, ето ЛИНК.

От тия версии може да инсталираш Visual C# 2010 Express или Visual Studio 2010 Express All-in-One ISO. Нужно е просто да се регистрираш, за да може да го ползваш след 30-тия ден.

0
28/11/2014 16:57:12
velevatanas avatar velevatanas 85 Точки

Здрасти Филип Колев :) Свалям си както казваш Visual Studio Community 2013 от официалния сайт на Visual Studio, нали така? Да не се занимавам със Замунда или Арената?

0
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 388 Точки

Защо искаш да работиш на 2010? Аз лично ползвам 2013 Express. Напълно безплатно е и ще ти свърши перфектна работа за нулево ниво.

0

ами защото ми е по удобно да ми е на бял фон , това което правя като домашно ...

а май 2013 е със черен фон така да се изкажа .

0
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 388 Точки

Ами въпрос на настройки. По подразбиране мисля, че е бял. Поне при мен е в бяло.

0
georgy.nedyalkov avatar georgy.nedyalkov 106 Точки

Свали си Visual Studio 2013 Community Edition with Update 4 - Free е, няма да имаш никакви проблеми с него. :)

Ето ти директен линк от сайта на Microsoft - Download Visual Studio 2013 CE Update 4.

Имай в предвид, че този файл на тази версия на Visual Studio е 6.9GB. Инсталираната вече заема между 8GB и 10 GB в зависимост какви опции избереш по-време на инсталацията.

Казвам го понеже Express версийте заемат малко по-малко място (ако не ме лъже паметта).

За да смениш "фона" или по-скоро Color Theme-ата, още след като се инсталира, Visual Studio ще те пита каква Color Theme-а да ползва. Избери Light.

Ако пропуснеш да избереш Color Theme-ата след инсталацията и Visual Studio ти стартира "тъмната" тема, избираш от менюто Tool ->Options... -> General -> Color theme: (и тук избираш Light).

0
28/11/2014 17:08:02

Добре , Жоре 

а все пак , защо ми иска този ключ като искам примерно 2010 да си я инсталирам  , и то не от сайта на Вижуъл / в който вече не мога да ползвам свободно пробно 30 дена  / 

а от сайт , в който го има за свободно ползване и пак ми иска ключ , и не желае да се инсталва 

просто ми е интересно каде е проблема .

0
georgy.nedyalkov avatar georgy.nedyalkov 106 Точки

Зависи коя точно версия ползваш. По принцип Visual Studio не е безплатно. Има определени версии, които са безплатни.

Без значение от къде точно си свалял Visual Studio, ако си свалил версия, която е платена (и щом ти иска ключ, значи точно такава си свалил) ще ти иска ключ след пробния период.

Имаш 2 варианта или сваляш безплатна версия (Express или Community Edition) или платена и си търсиш ключ някъде по мрежата. Моят съвет е да си свалиш Community Edition както писах по-горе, има всички нужни функции, опции и т.н. и е Free.

0
28/11/2014 17:30:10