Loading...
no_connect avatar no_connect 0 Точки

Проблем с RAM

Здравейте,бих искал да си споделя следния проблем.Имам проблем с РАМ паметта,който се категоризира по следния начин:Слагам 2-те плочки РАМ памет(2х2ГБ) и компютъра през някакъв период от време се рестрартита,ту със син екран(Dumping fragmen memory,е един от всичките редове,преброява до 100 и се рестартира),другия е просто обикновен рестарт с черен екран,или просто всичко забива.Дъното ми е новичко на около 4 месца,и поддържа до 32ГБ.Плочките са една и съща марка в една опаковка бяха.Най-лошото е,че като са пооделно си работят и компа не се рестартирва.Някой ако може да помогне

Тагове:
0
Хардуер
georgy.nedyalkov avatar georgy.nedyalkov 103 Точки

Слотовете на дъното са ти 4 нали така? 2 по 2 цвята? Тоест (примерно) 2 черни слота и 2 сини слота?

Рам паметта трябва да я сложиш на 2 еднакви по цвят слота. Пробвай така, ако има проблем пиши пак.

0
28/11/2014 18:38:21
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Пусни си някой тест като memtest86

0
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Здравей,

пусни един тест на паметите, примерно този http://www.memtest86.com/, за да видиш дали не са дефектни.

Пробвай го и за всяка плочка поотделно, може и само едната ти прави този проблем.

0
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Да попитам нещо в какъв режим си гу пуснал памети - single или dual ?!

Пробвай с някаква ОС която е Live.

Ако пускап тест на паметта бих ти препоръчал да пробваш с Hiren's Boot CD - там има досатъчно tools за тестване.

0
iliyan avatar iliyan -1 Точки

Това с еднаквите цветове въобще е далеч от истината. Консолидирам се към проба с истинска ОС.

 

1
14/12/2014 21:32:37
iliyan avatar iliyan -1 Точки

 Интересно ми е, какво се е оказало. Помня преди доста време имах (силно казано, аз нямах) такъв проблем. Защото този проблем беше само при напитката, която се прави от житни култури и много захар за растеж на женски форми.

 

Не се задълбах, с всякакъв линукс, БСД-та работеше безупречно.

 

Не разбирам от напитката, но ако говорим по логика, може мемори да пише из глупостите бяло на синьо, но да се отнася за устройство подключено към системната шина или адрес даден на DMA контролера да пише. И ако се сблъска с нещо друго, става к*р. Пр. няма логика RX от etherneta да маже из видео паметта.

Подобни опити да избомбиш нещо много яки стават във VirtualBox-a, който си прекъсва с едно прозорче  и иконка на Буда. :) На машина като се пусне, естествено изчатква и рестартира.

Фон ноймановата архитектура си е леко шит, а в комбинация с протектед/лонг мода става булшит, както виждате първо веднага мислите за проблем с рам-та.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.