Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

IliyanKordev avatar IliyanKordev 50 Точки

Не мога до променям файлове

Здравейте,от скоро си инсталирах Linux Kubuntu 14.04 и си инсталирах Lamp проблемът е ,че не ми дава да трия ,и създавам файлове навсякъде в файловете на Lamp.Не ми дава да пипам в /var/www/html всеки път когато се опитам да праменя някъкъв файл ми дава че е само за четене.Не ми дава също и да пипам в php.ini.Някои знае ли как да го оправя.

Тагове:
1
PHP Web Development Basics
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

С магическата команда sudo. Аз си поиграх под Ubuntu с LAMP и имах същия проблем. Редактирам файловете с gedit, съответно просто трябваше да отворя gedit-a като su, т.е. от терминала пиша sudo gedit [file name]. Предполагам, че е от това; мисля, че само в потребителската директория можеш да променяш свободно файлове, навсякъде другаде трябва да си супер потребител.

1
velio84 avatar velio84 241 Точки

Здрасти,

само root има права да пише там. Трябва да си дадеш достъп. От терминала напиши

sudo dolphin (мисля че това беше file-managera на Кубунту, ако не е  - името на manager-a) - така отваряш dolphin с администраторски права.

навигираш си до /var/ и с десен бутон върху www папката, properties си даваш пермишън за read & write.

Същото правиш и за php.ini файла smile

3
29/11/2014 00:28:22
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Това ще да е по-генералното решение на проблема :)

0
Achev avatar Achev 53 Точки

Здрасти, пробвай със следния код в конзолата - chmod -R 0777 /var/www/html/ - надявам се, че съм помогнал.

0
29/11/2014 01:53:01
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Това въобще не е добро решение. Може да е удобно за девелопмънт, но се учите на лоши практики.

 

0
Achev avatar Achev 53 Точки

Прав си, но за курса върши работа.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.