Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

JimBeaPie avatar JimBeaPie 0 Точки

Проблем със задача Cone. JS-Data-Types-And-Variables

Здравейте имам проблем със следната задача.Качвам условието и кодът ми. Благодаря.

 

  1. Cone

Write a function to calculate a cone’s volume and total surface area by given height and radius at the base.

The input comes as two number arguments. The first element is the cone’s radius and the second is its height.

The output should be printed to the console on a new line for every result. The result should be formatted to the fourth decimal point

Examples

Input

Output

 

Input

Output

3,

5

volume = 47.1239

area = 83.2298

 

3.3,

7.8

volume = 88.9511

area = 122.0159

Hints

You can use this online tool to check your results: http://www.calculatorsoup.com/calculators/geometry-solids/cone.php

 

https://pastebin.com/ifwbqL73

Тагове:
0
Fundamentals Module
willystyle avatar willystyle 2472 Точки

Ползвай по-голяма точност при π

ред 5:  pi = Math.PI;

0
Stani82 avatar Stani82 13 Точки

Не зная защо, но на мен задачата ми дава 80/100. Ужким карам 1:1 от линка с формулите. И въпреки това последният тест не минава. Ето го кода ми: https://pastebin.com/SryKJ5JT Моля за подходящата корекция. Мерси в аванс! :)

0
willystyle avatar willystyle 2472 Точки

Просто махни парсването до число при принта (махни Number).

То премахва ако има нули на опашката (trailing zeroes), а по условие ги искат, понеже казват formatted а не просто rounded.

Например напиши в конзолата console.log(Number("3.4500");

 

0
Stani82 avatar Stani82 13 Точки

Мерси много за отговора. Действително, даде 100/100 :)

1
diela33 avatar diela33 0 Точки

function solve(r, h) {

 

    let volu = (((Math.PI * r * r) * h) / 3).toFixed(4);

    let str = 'volume'

    console.log(`${str} = ${volu}`);

    let s = Math.sqrt(r * r + h * h);

    let arr =  Math.PI * r * (r + s);

    let str1 = 'area';

    console.log(`${str1} = ${arr.toFixed(4)}`);

 

}

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.