Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
ralitsa.decheva avatar ralitsa.decheva 1 Точки

Проблем със 17 -та задача на първото домашно. Help

Здравейте, опитах се да направя 17-та задача на първото домашно, но резултата ми е много странен не мога да разбера защо започва от 702 а не от 1.Незнам къде ми е грешката , ако някой има идея да ме опъти ще съм ви благодарна.

static void Main(string[] args)

{

for(int I = 1; I <= 1000; I++)

{

Console.WriteLine(I);

}

}

Тагове:
Anonymous:
Duplicate of https://softuni.bg/forum/questions/details/34
dimitarstoyanov90 avatar dimitarstoyanov90 164 Точки

Има същата тема в началните страници на форума с подробни обяснения. Единият вариант е да слагаш запетая след всяко число и да използваш Write вместо WriteLine, другият е да промениш buffersize на конзолата. :)

0
Plami avatar Plami 376 Точки

Здрасти :) Добави ето това и ще могат да се видят всички числа. Имаше някакво обяснение и сега ще го потърся.

Console.BufferHeight = 1001;

1

О благодаря за бързите отговори , веднага ще опитам :)

0

Пробвах и по още един начин но пак същото :

int I = 1; while(I <= 1000)

{

Console.WriteLine(I);

I++;

}

0
rosenrusev avatar rosenrusev 175 Точки

Здравей,

Имам забележка да пишеш променливите с малка буква спрямо стандарта, както е в примера:

static void Main()
{

{
  for(int i = 1; i <= 1000; i++)
     {
       Console.Write(" {0}", i);
     }
}

Компилирай и пиши дали те удовлетворява това?

0
TeodorTodorov avatar TeodorTodorov 27 Точки

Default на конзолата изписваш около 300 реда трябва да настройш буфера Console.SetBufferSize ()нещо такова беше 

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.console.setbuffersize(v=vs.110).aspx

0

Десен бутон на конзолата - Properties - Layout и променяш Screen Buffer Size Height на повече от 300.

И това е вариант :)

1

Стана и работи , Благодаря ви много , така се измъчих а то било работа за минута :)

1

Спокойно и аз досега се мъчех с нещо подобно и програмката ми се не тръгваше и не тръгваше. Добре че бяха колегите от форума да забележат къде ми е грешката.

0
vgrozev avatar vgrozev 0 Точки

Просто самата конзола не може да побере толкова редове by default. Отвори properties на конзолата (c:\windows\system32\cmd.exe) и промени Height във layout-a да е повече от 300

0