Loading...
iliyantenev avatar iliyantenev 4 Точки

Java Lists/ 7. Order by Age

https://pastebin.com/C91DdzSR

Някъде имам грешка, която не виждам.

 

You will receive an unknown number of lines. On each line, you will receive an array with 3 elements. The first element will be string and represents the name of the person. The second element will be a string and will represent the ID of the person. The last element will be an integer which represents the age of the person.

When you receive the command "End", stop taking input and print all the people, ordered by age.

Examples

Georgi 123456 20

Pesho 78911 15

Stefan 524244 10

End

Stefan with ID: 524244 is 10 years old.

Pesho with ID: 78911 is 15 years old.

Georgi with ID: 123456 is 20 years old.

Тагове:
0
Module: Java Advanced
LoraOrliGeorgieva avatar LoraOrliGeorgieva 39 Точки

Здравей :)
String[] tokens = input.split("\\s+")  smiley

1
iliyantenev avatar iliyantenev 4 Точки

Мерси, но все още ми дава следната грешка:

 

Exception in thread "main" java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: Index 1 out of bounds for length 1
    at Exercise1002.Exercise1002.main(Exercise1002.java:53)

 

Дава ми същата грешка и на друга подобна задача.

0
23/06/2019 12:11:31
knoteva avatar knoteva 1081 Точки

С промяната на колежката дава 100/100

0
knoteva avatar knoteva 1081 Точки

На 50 ред не трябва да четеш tokens  от конзолата. Трябва да е равен на  input.split("\\s+").

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.