Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NiKoev avatar NiKoev 1 Точки

ASP.NET Core MVC (юни 2019) - Индивидуален проект

Здравейте, 

 

Извинявам се предварително за, може би, глупавия въпрос, може би и неуместен до някъде, сигурен съм, че е отговаряно вече някъде по лекциите. Та много съм притеснен за този индивидуален проект, най - вече заради многото въпроси, които имам. Първото нещо, което искам да попитам е за това "Изпрати идея за проект". Там ли трябва да изпратим, своята идея за проект, който ще защитаваме? Вторият ми въпрос  е свързан със самия проект и по - точно какво се има предвид под "entity", в конкретния случай - 5 независими ентитита. До колкото аз разбирам, например ако имам магазин за животни, куче, котка, папагал ще се броят за едно ентити "животно", дори и да имам различни таблици за всяко едно? И в този ред, ако имам някакъв блог, или нещо от този сорт, категория, пост, автор, коментар и отговор, ще се броят ли за 5 отделни ентитита?

 

Благодаря предварително и се извинявам още веднъж! 

Надявам се да ме разберете!

Тагове:
0
Module: C# Web 30/06/2019 17:44:38
MariyanNikov avatar MariyanNikov 16 Точки
Best Answer

В ресурсите на курса има линк за  - "Изпрати идея за проект",където ще видиш примерна идея за проект,където водещия упражненията Ивайло Желев е дал в изискания формат.

Като цяло идеята на това да изпратиш своята идея предварително е,първо да започнеш реално да работиш по проекта,защото има месец и малко до първата изпитна дата и второ да получиш обратна връзка и съответно съвет,ако идеята ти не влиза в рамките на изискванията на проектите.

Относно притеснението за това,какво точно се приема за независимо ентити ти препоръчам да изгледаш първите 10-15мин от лекцията за "Razor views",където Ивайло Желев влиза в детайли на това какво се очаква от теб да изпратиш.

Дори да не си сигурен дали твоите 5 ентитита са независими изпращайки идеята си след 01.07 ще се свържат с теб да ти кажат какво мислят за проекта ти,където ако имаш по конкретни притеснения би трябвало да ги изразиш и изчистиш с тях.

И още нещо което се сещам да поясня е,че казаха че изпращането на тази идея сега не те обвързва да се явиш на изпита с точно тази идея с тези характеристики,което значи че може да модифицираш идеята си,да я промениш или изцяло да направиш друга.Разбира се може да се свържеш с тях по всяко време да попиташ за конкретни проблеми относно изискванията на проектите.

 

Успех.

1
NiKoev avatar NiKoev 1 Точки

Благодаря много за описателния отговор! Ако има нещо, ще пиша пак.
Успех и на вас!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.