Loading...
balito avatar balito 4 Точки

Закупуване на Windows 8.1

Здравейте, наскоро си купих лаптоп и ми предложиха да си платя 180лв за Win 8.1, защото го дават с FreeDOS, обаче единственото което правят е да ти качат системата регистрирват кода лепят един стикер отздат и това е. Чудя се не е ли нужно да ти дадат диск, защото като ги питах казаха, че стикера отзад бил достатъчен стана ми смешно и направо си тръгнах с лаптопа. Вие какво мислите по въпроса ?

П.С. - Това не е първия подобен случай с който се сблъсквам познати даваха по 100-150лв. за Win 7 и на тях им лепяха само стикерчето с кода без диск само нещо инсталирано което след 2 месеца ти маха бекграунда и са обеснява, че Windows не е оригинален. Каква е политиката на Технополис някой знае ли ?

Тагове:
0
Общи приказки
plamenpetrov09 avatar plamenpetrov09 8 Точки

Пич,Уиндоуса вече вярвам,че и от сайта на M$ можеш да си го дръпнеш. Във времето на интернет и клауда кви дискове,кви 5 лева за CD/RW :). Кода е важен,той ти е удостоверение,че си уважил чича ти Бил!

3
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Точно така е , Пламене :)

Да не мислите , че ако се сдобиете с windows по програмата DreamsPark на Microsoft  ще ви дадат диск а ;)

Дори стикер не получавате , а само код за активация.

Това с дисковете го има само ако си купиш само Windows и той не е OEM - иначе казано не е купен с Hardware.

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Код за активация, който може да бъде използван обаче само за точно определена дистрибуция, която dreamspark-a ти предоставя.

0
deni.denkata avatar deni.denkata 72 Точки

Здрасти.
 По принцип това е политика за продаване на Windows, заедно със закупуването на нов компютър. Лепва се само лицензионен стикер, на който имаш активиращия код за закупения продукт. Вече се смята за отживелица да се разпространяват CD/DVD дискове, особено от гигантите в софтуерната индустрия. Ако ти трябва Windows или Office и си си закупил лиценза, влизаш в сайта на Майкрософт (или някой друг ;) ), и си го сваляш. При по скъпите инженерни софтуерни продукти (с големина над 10 GB), се закупува нов лиценз на всеки няколко години (1,2,5 и т.н). Никой няма да се разправя, да ти праща дискове :).

 С други думи, нормално е, не се притеснявай. Само гледай като ти го продават, да не те метнат с фалшив стикер.

0
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

Вярно е, че не питаш за това, но Технополис не е най-доброто място за пазаруване, особено на такава техника. Наш колега беше пуснал тема тук във форума (която сега не мога да намеря).  В случай, че няма да използваш компютъра за нещо специално, бих те окуражил да пробваш Ubuntu или друга дистрибуция. Не става въпрос за 200-те лева, а за мислене в перспектива. Цялата администрация на Мюнхен и някои френски министерства вече се ориентираха в тази посока.

0
harry81 avatar harry81 5 Точки

Масова е политиката да не се дават CD-та с Windowsa вече. Лошо става когато се омаже системата и за да я оправиш ти трябва Recovery Disk. Така, че моят съвет е ако си плащаш за Windows и не ти дадат диск, направи си едно recovery и може да си спокоен. Казвам го от опит, защото при мен след upgrade от 8 към 8.1, всички продукти на Autodesk, с които работя крашнаха, защото все още не бяха изгладили проблемите и се наложи да се върна обратно към windows 8. А при downgrade от 8.1 до 8, това Reset, Refresh, System restore point и т.н. ги забрави, искаше само recovery disk, за да се оправят нещата, и не ми се разказва колко време се занимвах докато получа заветният диск.

0
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Здравей,

както другите колеги споменаха за Windows 8(.1) вече не се дават дискове за ОЕМ версиите. Ако си купиш retail версия тогава ще ти дадат диск, но там цената е по-висока.

Стикера за Windows 7 (без значение ОЕМ или retail ) има код записан върху него и след като го регистрираш в MS, можеш да си свалиш ISO фаил със съответната версия на ОС-а и да си я инсталираш.

За Windows 8(.1) на стикера няма код, така че е не съм сигурен откъде можеш да го видиш, след като машината, която си взел е без Windows. Вероятно заедно със стикера ще ти дадат и кода.

На тези лаптопи, с пре-инсталирана ОС, кодът е записан в BIOS-а и със софтуер, който може да прочете данните от BIOS-а, може да го намериш и да си го регистрираш, по начина описан по-горе. В повечето случай Windows 8(.1) е инсталиран и активиран, както и има създаен скрит дял, на който стоя инсталационните файлове на ОС, драйвери и допълнителен софтуер от производителя на лаптопа и така можеш да го възстановиш/преинсталираш.

Поздрави и със здраве да си ползваш новия лаптоп.

0
gangov avatar gangov 22 Точки

И аз ще те посъветвам да пробваш Убунту, както те съветва колегата.

0
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

на Ubuntu малко трудно се подкарва VS wink

0
gangov avatar gangov 22 Точки

Аз съм на убунту и за сега нямам проблеми surprised

1
balito avatar balito 4 Точки

Благодаря ви за информацията! Обаче да си купя софтуер и да не ми го дадат в някъв носител е пълна простотия. Карам си на пиратско какво да правим :D...

-1
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

И като ти го дадат на CD/DVD с какво ще се различава от това да си го свалиш от сайта на самият производител ?!

Вече всичко е в интернет.Такива са правилата.Когато мога карам на легален софтуер.

Да не споменавам , че вече има ОС които почти всичко им е в cloud и много малко на твоят лаптоп.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.