Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Maver avatar Maver 5 Точки

Въпрос за достъп до ключ на вложен речник

Здравейте колеги,

   Опитвам се достъпя до key на вложен map за пример ще дам това което опитвах до сега.

Map <String, Map <String, Integer>> m =......

опитвам с командата: m.get(key).get(keyNestedMap)... обаче когато на това му дам print не ми вади key на вложения map, а ми дава неговота стойност (Integer).

При дебъг виждам, че речниците са ми запълнени правилно, но не мога да си достъпя key-я на вложения map. Някой може ли даде съвет, опитвам се да го достъпя за да мога да приложа командата .equals ()  и да търся съвпадение по String-key. Интересното в случая е, че m.get(key).get(keyNestedMap).equals() ми позволява да я въведа, но ми пише че се игнорира, защото търси Integer, а искам да търся String-key.

Благодаря предварително!

 

 

Тагове:
0
Fundamentals Module
MariyanNikov avatar MariyanNikov 16 Точки

m.get(key).keySet()

Това ще ти даде array от всичките keys в този речник.

m.get(key).get(keyNestedMap)

с това взимаш самото Value на nest-натия речник,което си е Integer.

0
29/07/2019 16:09:37
Maver avatar Maver 5 Точки

Да проработи, това е много объркващо да пишеш key, а да ти вади само value... Благодаря за насоката!

0
nikeza avatar nikeza 3 Точки

Пробвай да му пуснеш един форййдж цикъл и обходи вътрешния мап и там вече отпечатвай.

0
Nikolay.Bratoev91 avatar Nikolay.Bratoev91 3 Точки

Здравейте,

В такъв случай как би станало сортиране по ключ или по стойност на вложения мап?

0
31/07/2019 10:48:07
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.