Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Bobosam avatar Bobosam 185 Точки

Полят изпит...взет изпит...

Здравейте колеги, предполагам вече сте разбрали, че подготовката ни за изпит е изместена от дегустация на вина и сирена...От Софтуни показаха нагледно, колко са важни спонсорите...Да не продължавам, че ще взема да напиша всичко дето ми е на акъла. 

Да ни е честито уважението.

Благодаря.

Тагове:
-9
PHP Web Development Basics
quickben:
Темата е изчерпана.
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Колега, не съм запознат в подробности с разместванията на графика, но ще ти кажа следното - ако учиш усърдно, ако ще дискотека да отворят в седмицата преди изпита, ще се справиш добре. Аз лично на тези подготовки почти не ходя, но досега изпитите ми с нелоши резултати. Така са решили, така са направили. По-добре да се концентрираме над ученето.

2
quickben avatar quickben 966 Точки

След като има място в графика, невиждам къде Ви е проблема.

Най-малкото дегустацията е след подготовката за изпита което е много добре според мен. Допълнително съм сигурен, че ако видиш "дупка" в графика и предложиш на екипа нещо като exam prep by students както си направихме за курса по javascript basics никой няма да те върне, така че в крайна сметка смятам, че не сте много прав в свойте обвинения.

пс - точка №8 от правилата на форума -> Забранено е използването на обидна реч, hate коментари и злобни забележки насочени към други студенти, лектори, асистенти или Софтуерния университет като цяло.

 

3
05/12/2014 21:52:40
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Бяха предвидени 4 подготовки за изпит, сега остават 3. Реално трябва да са само 2, защото има само два изпита, които не са решавани за подготовка все още. За всички предишни изпити (без последните два) има качени видеа с решения - може да ги намерите в страниците на предишните курсове или в канала на SoftUni в YouTube.

Така че тази една подготовка по-малко не мисля, че ще има каквото и да е значение, дори може да махнат една от двете подготовки, които са предвидени за 12-ти.

Обърках курса... Както и да е - една подготовка повече или по-малко няма да ни оправи. Аз досега не съм видял по-добър заместител от решаването на задачи лично; на подготовка най-много някой да те светне за готин трик, нищо повече.

1
05/12/2014 22:08:32
quickben avatar quickben 966 Точки

Аз даже мисля пак да си организираме един Exam Prep by Students, ако има място и фокуса да е върху задачи с regex и матрици. Ще видя графика и ако има "дупка" смятам пак да предложа нещо подобно.

ps-този път вече трябва да се оправим с камерата и screen casta :)

3
Bobosam avatar Bobosam 185 Точки

Има два начина за справяне с проблемите.

Първият - почваш да си блъскаш главата. Ровиш се където се сетиш и накрая стигаш до решението. Вярно сладко е такова решение но страшно много време изисква.

Вторият - гледаш как са се справили хората. Прилагаш тяхното решение към твоя проблем и се прехвърляш на следващия.

Винаги е за предпочитане първият вариант. Научаваш още доста неща допълнително. За жалост за хора като мен с 99,9 уплътнено време се налага да се справям по втория начин. Затова за мен и за още доста хора предполагам подготовките са важни. Мога да кажа, че са по-важни и от лекциите. Да дам и примери. На подготовката за Java за първи път чух за LInkedHashMap. На подготовката за JavaScript за първи път някой ни показа как се работи с регулярни изрази. Благодаря на колегите.

Единствената подготовка за този изпит, на която аз и още доста хора щяхме да можем да присъстваме я преместиха за невъзможно време за да наместят дегустация на вина и сирена...Много обучаващо...

Сега остава единствено да се молим, че този път ще запишат подготовките. Че звукът ще е добър. Че колегите ще повтарят въпросите от залата. Че ще ги качват навреме. Все едни толкова малки нещица...

Може да продължавате с минусите.

 

П.П. Моля модератора да повдига с червено текстовете, които не му харесват. Няма нужда да ми цитира правила. Ако проблема му е заглавието - това е старо студентско правило.

 

П.П.П. Честит празник на всички студенти.

5
06/12/2014 09:35:17
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

"Сега остава единствено да се молим, че този път ще запишат подготовките. Че звукът ще е добър. Че колегите ще повтарят въпросите от залата. Че ще ги качват навреме. Все едни толкова малки нещица..."

Ето, че сам си отговори на въпросите. Колегите онлайн цялото си образование изкарват на записи, че и висок успех имат някои от тях. Така че вместо да правим драма от преместването на занятието, може да насочиш претенциите си към качеството на записите и навременното им качване. Тук бих те подкрепил.
За времето, няма какво да ти кажа, освен, че ти съчувствам, но обучението изисква време. Факт. Или го намираш, или това се отразява на нивото на знанията.
Но от преместването на часа нищо фатално няма да стане. Така и така няма час, удобен за всички. Някои работят вечер или нощем. Който не може, ще гледа на запис и това е.
Успех!

2
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Само аз ли не разбирам какъв е проблема "спонсорите да са важни"? Нали знаете, че освен преките клиенти (ние), спонсорите са другият ОГРОМЕН фактор университетът да съществува.

8
06/12/2014 11:53:48
vasil.jivkov avatar vasil.jivkov 39 Точки

Колега напълно те разбирам и аз трудно намирам време, подготовките за мен също са от голямо значение.

Това което аз направих за курса, понеже в нашият курс всички подготовки бяха от 14 часа, е че уговорих с шефа да си тръгвам за лекции И после да се връщам в офиса да си докарам до край работния ден. Така открих няколко позитивни страни :

-Когато си направиш подобна почивка от около 2 , 3 часа да се занимаваш с нещо различно от работа, работния ден е много  много по-лек.Също и си по спокоен , събрал си малко свеж въздух на идване на лекции , малко на тръгване...

-Имаш време да хапнеш нещо по пътя преди подготовката и след нея. Да хапнеш нещо и после да се разходиш напът за лекции  открих че е безценно... Защото просто е супер яко да си наяден и да не ти тежи храна по-време на лекция. Даже ако добавиш и  малко музичка с вървенето става пълно презареждане...

Не знам какво работиш, но ако работата ти го позволява съветвам да го пробваш. Защото все пак човек трябва да може да се адаптира към средата, а не да иска средата да се адаптира към него.

С поздрав


1
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Според мен темата е хейтърска и ако става дума да я маркирам с червено както споменахте - ще я маркирам цялата, за да запазя контекстовия и смисъл, а не да вадя отделни думи от цялото нещо. Но ще оставя въпросната тема да съществува щом и другите колеги така са преценили.

Сирената и вината са важни, да, ако на Вас филмът ви е да си вземете php-то, на мен примерно филмът ми е да си намеря най-добрата за мен компания от партньорите. Съответно спонсорите са ми важни и бих се грижил за техния "комфорт". Все пак са един от основните двигатели на унито, една от причините въобще да го има.

Нататък - ако наистина имате желание да присъствате на променената подготовка - ще го направите, познавам хора, напуснали работа и живяли на вересия една година само и само да станат кадърни програмисти за толкова време. 

Нататък - също нищо не Ви пречи да погнеднете миналите подготовки, които никак не са малко:

25 Август - Наков

26 Август - Атанас Русенов

28 Август - Яна и Кико

28 Август - Цветан Данчев и Ангел Георгиев

 

"Да ни е честито уважението." -> А Вие по какъв начин демонстрирате уважение към екипа и към всичко, което правят? Да, не всичко е перфектно, даже много неща са далеч от това, и много хора недоволстват по въпроса и аз мрънкам - даже доста мрънкам, и не винаги с положителен тон мрънкам, но не забравям колко много всъщност правят (може би не сте наясно, ще е добре да се поинтересувате колко точно човека от екипа колко студента обслужват и колко много работа вършат) и гледам да не изпадам в негативната крайност, в която сте изпаднал с тази тема. Щом е преценено, че такова изместване е необходимо - то значи наистина е, винаги когато е имало как да стане и да е добре за всички е ставало след бързата реакция на екипа, когато не може - длъжни сме да се съобразим. Когато СофтУни се премести на новото място - ще има две зали, съответно вероятността такова неудобство да се получи вбъдеще - 2 пъти по-малка.

7
07/12/2014 11:40:45
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.