Loading...
daninemski avatar daninemski 2 Точки

решаване задачи

Здравейте, уточнявам, че си нямам идея от програмиране.

 

При решаване на задачи постигам правилните изходни задачи, но judge системата някои ги приема като тотална 0 / 100.

Най-вероятно това се дължи на бакалския ми начин на програмиране /не знам функции, и т.н/

Как да процедирам, да се стремя ли да 'угодя ' на judge или да продължавам нататък със задачите.

 

Благодаря!

Тагове:
0
Programming Basics
daninemski avatar daninemski 2 Точки
ето един пример 03.Sleepy Tom Cat

rest_days = int(input())

year_norma = 30000
work_days = 365 - rest_days
norma_real = (rest_days * 127) + (work_days * 63)


if norma_real > 30000 :
    H = round(-(year_norma - norma_real) / 60, 0)
    M = ((year_norma - norma_real) + (H * 60))
    print("Tom will run away")
    print(f"{H} hours and {M} minutes more to play")
else:
    H = round((year_norma - norma_real) / 60, 0)
    M = ((year_norma - norma_real) - (H * 60))
    print("Tom sleeps well")
    print(f"{H} hours and {M} minutes less for play")
0
inkarnasion avatar inkarnasion 278 Точки

Ами ако си решил да продължиш в СофтУни ще трябва да му " угаждаш" иначе как ще си вземеш изпитите? Не е нужно да знаеш функции и тем подобни напреднали неща за момента, в началото е така направено че да ходиш стъпка по стъпка, така че няма да ти дадат задача която не е преподадена като материал. В твоя случай, задачата е елементарна, не знам езика на който си я писал понеже не си го споменал, но ето ти едно решение на джава, погледни го и може да се сетиш къде ти е грешката:

https://pastebin.com/Ucp74GpG

Идеята е да прочетеш внимателно условието и да видиш какво се търси, след това вече всичко е въпрос на код, ако си го разбрал, значи и ще може да го напишеш, и така след два три опита накрая джъдж ще ти хареса решението, а на теб ще ти стане ясно какво точно се иска в задачите. Поздрави.

0
daninemski avatar daninemski 2 Точки

Благодаря! Ще се постарая повече

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.